UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроєкт 2083-д не вирішує питання сплати пенсій на непідконтрольних територіях – Третьякова

Голова комітету з питань соціальної політики каже, що зради не буде.

Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила про те, що законопроєкт 2083-д про внесення змін до деяких законів щодо реалізації права на пенсію не вирішує питання сплати пенсій на непідконтрольних територіях, бо це неможливо до деокупації.

На своїй сторінці у Facebook вона написала про те, що хоча й опрацьовувалася можливість доставки пенсії на тимчасово окуповані території (ТОТ), але жоден із запропонованих варіантів, навіть за участі міжнародних гуманітарних місій, не є реалістичним. За словами Третьякової, законопроєкт 2083-д є технічним.

Також вона опублікувала інфографіку, де описано що зможе зробити це законопроєкт. Так, передбачається докупівля стажу мешканцями ТОТ, призначення пенсій відповідно до даних з реєстру, пенсії для громадян України у Криму, отримання пенсії без обов'язкової реєстрації як внутрішньо переміщена особа, виплата неотриманих пенсій за весь період без обмежень (зокрема спадкоємцям).

"Зради не буде. І не мені визначати на скільки (дві, три чи більше) пенсій має право громадянин України. Хотіла б щоб у кожного українця її було не менше ніж дві. З солідарного рівня та з накопичувального", - написала голова комітету з питань соцполітики.

Вона зазначила, що розуміючи те, про що дорікають опоненти – що українські громадяни на ТОТ отримують другу пенсію від Росії, було три шляхи, як вирішити проблему: заборонити всі виплати пенсій громадянам України з непідконтрольних територій; виплачувати тим, хто відмовився від російської пенсії; й обраний – це законопроєкт 2083-д.

За твердженням Третьякової, цей законопроєкт "не збільшує, ні зменшує витрат бюджету, лише виводить з тіні так званий імпликований (захований/прихований) борг країни".

В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" Третьякова заявила про те, що пенсіонери на непідконтрольних територіях Криму і Донбасу мають право отримувати і українську пенсію, і виплати з боку окупантів.

Раніше група депутатів запропонувала на законодавчому рівні затвердити щомісячну виплату пенсій жителям окупованих територій Донбасу. Пропонується у разі втрати документів дати можливість розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб; скасувати обов'язковість реєстрації пенсіонерів як ВПО для отримання пенсій; виплачувати заборгованість по пенсіям без терміну давності.

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на питання про те, як він ставиться до зареєстрованого законопроєкту про виплату пенсій жителям ТОТ, заявив, що такі законодавчі ініціативи мають бути, "тому що потрібно постійно шукати шляхи вирішення питання", але додав, що це питання реально може бути вирішене тільки в контексті деокупації.