UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захоплення заручників у Маріуполі: поліція затримала підозрюваного

Озброєний ножем зловмисник взяв у заручники трьох працівниць відділення банку.

Поліцейські знешкодили і затримали чоловіка, який захопив трьох осіб у заручники в відділенні банку в Маріуполі і погрожував підірвати його, повідомили в Національній поліції.

Інформація про захоплення заручників у філії банку на вулиці Лепорського в Лівобережному районі міста надійшло в поліцію у четвер, 10 грудня. На цій вулиці в Маріуполі розташовується відділення банку «ПУМБ».

Озброєний ножем чоловік зайшов до відділення з коробкою, з якої стирчали дроти. Він закрив трьох співробітниць банку в службовому приміщенні і погрожував здійснити підрив, якщо його вимоги не буде виконано. Нападник вимагав, щоб до банку прибули начальник міської поліції, спецпідрозділ КОРД і журналісти.

Через п'ять хвилин начальник поліції Маріуполя Микола Семенишин і керівник Лівобережного районного відділення Іван Шкуропацький в супроводі інших поліцейських були на місці. Також до відділення банку прибули рятувальники та інші екстрені служби.

У рамках операції по звільненню заручників були задіяні слідчо-оперативні групи, переговорники, кінологи з собаками, вибухотехніки, КОРД і рота поліції особливого призначення.

Переговори з чоловіком почали Шкуропацький і командир підрозділу КОРД з позивним «Майор». Вони запропонували обміняти себе на взятих у заручники жінок. Однак зловмисник відкинув це і висунув нову вимогу: зателефонувати в Торецькому, де він жив раніше.

Після цього керівником операції було прийнято рішення почати штурм. Чоловіка обеззброїли і затримали¸ заручниць - звільнили. Затриманий виявився 30-річним мешканцем Торецька.

Вибухотехніки не виявили вибухонебезпечних речовин у коробці, що затриманий погрожував підірвати. Йому готуються оголосити підозру за ст. 147 Кримінального кодексу (захоплення заручників).

Читайте також: Банда таксистів кілька тижнів тероризувала жителів Миколаєва

21 липня в Луцьку раніше судимий за розбій Максим Кривош захопив автобус з 13 людьми і 12 годин утримував заручників. Попри те, що він здався сам, спецназ штурмував автобус. У МВС пояснили, що злочинець міг бути озброєний, а «диванні експерти» начебто могли не помітити цього на відео. На інші «білі плями» користувачі соцмереж вказують в фотожабах і мемах.

Кривоша затримали, йому висунули обвинувачення за чотирма статтями КК, включно з «терактом», суд заарештував підозрюваного на 60 діб. Протестуючи проти умов в СІЗО, він оголосив голодування.

23 липня в Полтаві судимий за дрібні крадіжки та шахрайство автослюсар Роман Скрипник викрав автомобіль, а при спробі затримання взяв в заручники поліцейського.

Зловмисник втік від правоохоронців і п'ять днів переховувався в лісі. У ніч на 1 серпня його знайшли і застрелили - за офіційною версією, Скрипник знову взяв у заручники поліцейського, погрожуючи тому гранатою.

3 серпня в Києві громадянин Узбекистану Сухроб Карімов увійшов в будівлю банку, розташованого в бізнес-центрі «Леонардо», і, повідомивши про те, що в його рюкзаку вибухівка, взяв у заручниці співробітницю. За кілька годин спецпризначенці штурмували БЦ, Карімова затримали.

Згодом заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив, що Каримов з десяти років перебуває на психоневрологічному обліку. У вівторок, 4 серпня, зловмисникові оголосили підозру.

Усі три спецоперації залишили по собі безліч питань, що стосуються як технічної, так і організаційної частин. У МВС їх не коментували, посилаючись на «непоінформованість» пересічних українців.