Сильні зливи в окупованому Росією Криму спровокували нові підтоплення, кілька річок вийшли з берегів, а низка населених пунктів залишилися без світла.
У Бахчисарайському районі дощ ішов близько шести годин, при місячній нормі 49 мм тут випало 70 мм опадів. «Найскладніша ситуація - на території Бахчисарайського району. Там зійшли два селі, вийшли з берегів дві річки, підтоплені будинки в декількох населених пунктах», - повідомляють підконтрольні окупантам ЗМІ.
З берегів вийшли річки Бельбек і Коккозка (Бахчисарайський район) та річка Бага (Балаклавський район). У селі Соколине Бахчисарайського району зійшов селевий потік, потоки бруду підтопили житловий будинок і заблокували шість автомобілів. Жителів підтопленого будинку евакуювали і переселили.
У тому ж районі в селі Куйбишеве вода підтопила 50 житлових будинків, жителів евакуюють. У селі Голубінка підтопило житловий будинок і Бахчисарайський психоневрологічний інтернат. Загроза підтоплення зберігається в Вітіновському поселенні. «Розчищаємо, відкачуємо, готуємося до евакуації населення в разі потреби», - заявили в МНС Росії.
У Червоногвардійському районі підтопило підвали двох житлових багатоповерхівок, сильні зливи затопили прибережні вулиці Феодосії, Судака, Ялти. Крім того, в Ялті «є підтоплення» на кількох вулицях. Представники окупаційних адміністрацій заявили, що ситуація «під контролем». Водою і брудом залило Байдарську долину.
Скільки населених пунктів залишилися без світла, окупанти не повідомляють. «Знеструмлені населені пункти є. Роботи ведуться планово, електропостачання відновлюється», - такою заявою обмежилися в «Крименерго».
Найближчими днями, 4 та 5 липня, окупований півострів продовжить заливати, оголошено штормове попередження.
За даними синоптиків, цими вихідними на всій території України суха і спекотна погода зміниться прохолодною, в усіх регіонах пройдуть дощі.
У Криму руйнівні наслідки будь-яких природних явищ пов'язані, насамперед, з діяльністю окупантів. На півострові проводиться безконтрольна забудова і вирубка, русла річок не розчищаються, роботи з укріплення схилів не проводяться. Як наслідок – під час дощів річки швидко виходять з берегів, затоплюючи міста і села, у гірських районах збільшується ризик зсувів.