У серпні в Україні створили та запустили спеціальний додаток, покликаний захистити жінок, які страждають від домашнього насильства. Він працює як "тривожна кнопка", яка дозволяє передати сигнал до Національної поліції.
Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва нагадала, що крім цього в Україні створена та діє розгалужена мережа служб підтримки для громадян, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Куди звертатися жінкам, які постраждали від насилля
Телефони допомоги
В Україні є кілька телефонних “гарячих ліній”:
- безкоштовна та цілодобова “гаряча лінія” 15-47 (з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей);
- національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з мобільних телефонів) 116 123;
- єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103.
Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій.
Національна поліція
У випадку вчинення насильства обов’язково потрібно телефонувати до органів Національної поліції «102» для подальшого отримання необхідного захисту, належного фіксування випадку насильства, перенаправлення до інших суб’єктів взаємодії для отримання комплексної допомоги.
Місцеві громади
Можна зателефонувати до місцевої територіальної громади/державної адміністрації та повідомити про випадок скоєння насильства над вами або стосовно іншої людини, якщо ви стали свідком такого випадку. Місцеві громади є координаторами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на місцевому рівні та мають відповідальних осіб, які несуть персональну відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.
Якщо потрібен безпечний тимчасовий прихисток: цілодобово відкриті двері денних центрів з «кризовими кімнатами» (перебування до 10 днів), притулків (до 90 днів), невідкладних анонімних пунктів медико-психологічної допомоги, соціальних квартир. У кожному з таких об’єктів є гарантований догляд, включаючи медичний і соціальний.
Нагадаємо, поліція повідомила про підозру двом організаторам «вечірок» в Києві, на яких принижували та кривдили дівчат. Ще шестеро осіб отримали повістки.