UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загострення в Донбасі: збройні формування РФ 11 разів порушили режим тиші

Для скидання пострілу окупанти задіяли безпілотний літальний апарат, внаслідок підриву якого один військовослужбовець ОС отримав поранення.

Упродовж четверга, 5 листопада, у смугах відповідальності наших бригад зафіксовано 11 порушень домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців. Про це повідомили у ранковому зведенні штабу Об'єднаних Сил в п'ятницю, 6 листопада.  

Зазначається, що дев’ять порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід».

"Поблизу Старогнатівки противник провокував наших захисників вогнем зі стрілецької зброї. У передмісті Авдіївки російсько-окупаційні війська тричі відкривали вогонь, застосовуючи гранатомети різних систем та стрілецьку зброю. На ділянках у районі населеного пункту Водяне задокументовано п’ять порушень. З тимчасово окупованої Ужівки противник вів вогонь зі стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів, гранатометів різних систем", - відзвітували в штабі.

Окрім того, двічі впродовж доби ворог застосував міномети калібру 82 міліметри. 

"Два порушення режиму припинення вогню у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" зафіксовано на ділянках неподалік населеного пункту Попасна. В обідній час противник провокував наших захисників вогнем з великокаліберного кулемета", - уточнили військові. 

Відомо, що ворог задіяв безпілотний літальний апарат для скидання пострілу ВОГ-17 над позиціями ОС, внаслідок підриву якого один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав осколкові поранення.

Уточнюється, що стан здоров’я захисника задовільний.

"Про зухвалі та підступні дії російсько-окупаційних військ негайно було повідомлено представників ОБСЄ через Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін", - резюмували в четвер військовослужбовці ООС.

Від початку п'ятниці, 6 листопада, на усіх ділянках лінії розмежування спостерігається тиша.

Читайте також: Європейський Союз стурбований загостренням ситуації в Донбасі

Нагадаємо, з 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

Офіс президента України похвалився «100 днями тиші» в Донбасі.

При цьому в період з 23 по 25 жовтня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 48 випадків порушення режиму припинення вогню, 20 жовтня спостерігачі нарахували 19 фактів порушення режиму за добу. Щоденні обстріли фіксувались в Донбасі і в попередні місяці.

Якщо порівнювати статистику причин смерті військовослужбовців в 2019 і 2020 роках, можна помітити істотний приріст таких, як «необережне поводження зі зброєю», «хвороба», «підрив на вибуховому пристрою», «не встановлена (не бойова втрата)» та інших. З огляду на це, кількість загиблих військових зростає до 20.