З початку доби в Донбасі зафіксовано 14 порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ, внаслідок яких поранено двох українських військових.
Про це повідомили в пресслужбі Міноборони України.
Як зазначається, недалеко від населеного пункту Золоте-4 російські окупанти відкривали вогонь з мінометів 82-го калібру, а біля Світлодарська і Новотошківському використовували великокаліберні кулемети і гранатомети різних систем.
Крім того, поблизу Харчовика, Красногорівки і Гнутового противник відкривав вогонь з мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів, а біля селища Дослідне - з протитанкового ракетного комплексу.
Поблизу Водяного, що на Приазов'ї, збройні формування Російської Федерації використовували протитанкові гранатомети.
"В результаті ворожих обстрілів двоє українських воїнів отримали поранення. Військовослужбовцям оперативно надана необхідна медична допомога", - йдеться в повідомленні.
Також російські окупанти обстрілювали об'єкти цивільної інфраструктури в Красногорівці.
"В результаті чого цивільна особа отримала осколкове поранення. Потерпілий був доставлений до медичного закладу", - йдеться в повідомленні.
Про всі факти порушень з боку збройних формувань РФ Українська сторона СЦКК повідомила представникам ОБСЄ.
Раніше головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України. Росія готується до військових навчань в Брянську та окупованому Криму.
На нарощування військової присутності Росії поблизу українських кордонів відреагували в США. Вашингтон стурбований такими діями російської армії.
У Кремлі ж заявили, що стягування російських військ до кордону з Україною не повинно нікого турбувати.
При цьому українська сторона в ході переговорів ТКГ планує запропонувати введення в Донбасі "пасхального перемир'я", розповів глава делегації Леонід Кравчук.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» "ДНР" щодо отримання дозволу на ведення "превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ВСУ".
За час перемир'я в зоні ООС загинули 29 українських військових, понад 60 бійців були поранені.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ в Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.