UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заходу і Україні не можна укладати угод з Путіним - Washington Post

Президент РФ збрехав раз, нічого не заважає йому зробити в наступний раз, вважає Дж. Крамер.

Припущення, що Росія, Україна і Захід можуть укласти взаємовигідну для всіх сторін угоду, сильно йде в розріз з позицією президента РФ Володимира Путіна, який сподівається на власну перемогу, пише старший директор з питань прав людини і демократії в Інституті Маккейна Девід Дж. Крамер у статті для The Washington Post.

На його думку, Путін незмінно прагне експлуатувати безуспішне прагнення Заходу до взаємовигідних угод. Автор дорікає тих, хто пропонує надати президентові РФ право вето вступ до НАТО та ЄС, адже тим самим вони прирікають Україну, Молдову, Грузію та інші країни в сфері російського впливу.

Путін явно не зацікавлений в успіху України, а насправді боїться, що демократична Україна, орієнтована на Європу, стане привабливою альтернативою його авторитарній системі.

Путін підриває незалежність сусідніх країн і право на здійснення більш глибокої інтеграції із Заходом через його спосіб мислення "переможця". У рухах за демократію, боротьбу з корупцією і авторитаризмом Путін бачить загрозу свого власного режиму. Коли екс-президент Віктор Янукович втік з країни в лютому цього року, Путін поспішив вторгнутися в Україну, щоб показати, що в Москві подібний переворот не можливий, пише Крамер.

"Як можна будувати нову, пан'європейську структуру безпеки з людиною, яка вважає найбільшою загрозою для себе все, що символізує Захід?" - запитує автор.

Щоб виправдати своє вторгнення, Путін склав історію про необхідність захисту росіян і російськомовних спочатку в Криму, а потім на сході України.

Автор радить Заходу не визнавати "анексію Криму Росією, навіть якщо на повернення цього регіону Україні потрібні роки, точно так само, як Захід ніколи не визнавав абсорбцію країн Балтії Радянським Союзом".

Також, на думку Крамера, Путін сприйме відмову Альянсу від України як "відкриття сезону полювання на Україну та інших сусідів, які не перебувають в НАТО".

Справді, Росія Путіна становить серйозну загрозу для її безпосередніх сусідів, Заходу і глобальної стабільності в більш широкому сенсі.

"Укладати угод з Путіним не можна. Путін збрехав про вторгнення в Крим у цьому році, продовжує заперечувати, що на Східній Україні перебувають російські сили, порушив свої обіцянки виконувати припинення вогню від 5 вересня. Чому його згода на нову домовленість має щось означати?" - пише Крамер.

Після тих жахливих дій Росії по відношенню до своїх сусідів не можна давати йому можливість приймати рішення. Правильним рішенням є посилення санкцій, підтримка країн-сусідів Росії і надання Україні військової допомоги.

"Ми повинні стримати Путіна, не йти з ним на компроміс і не вірити у "взаємовигідні" операції, які тільки послаблять нашу безпеку і безпеку наших друзів і союзників", - підсумовує автор.