UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Захист слабких - справа сильних": українці втретє вийшли на марш за тварин

До ініціативи дистанційно долучились полярники зі станції "Академік Вернадський".

© UAnimals
Марш проводиться у 24 містах країни
Марш проводиться у 24 містах країни
© UAnimals
© UAnimals

Зоозахисники та небайдужі українці у неділю, 15 вересня, вийшли на Всеукраїнський марш захисту прав тварин, організований рухом UAnimals. На захист тварин вийшли мешканці найбільших міст країни.

О 12:00 розпочалися марші у Києві, Львові, Одесі Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Луцьку, Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Полтаві, Рівному, Тернополі, Ужгороді, Херсоні, Чернігові, Чернівцях - загалом у 24 містах країни.

"Вже втретє за ініціативи гуманістичного руху UAnimals в найбільших містах країни мешканці пройдуть маршем із закликом захистити тварин від циркових знущань і дельфінаріїв, притравочних станцій, хутрових ферм, тестувань та інших живодерів", - наголошується у повідомленні на сторінці руху в Facebook.

Крім цього, учасники маршу вимагали відмовитися від використання тварин у фотопослугах, розвивати центри реабілітації для утримання тварин, що постраждали від людей, створити зоополіцію і запровадити покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Одна з вимог стосувалася внесення диких тварин природного ареалу України, що перебувають на межі зникнення, до Червоної книги України, повідомляє "Громадське".

Учасники маршу взяли із собою домашніх улюбленців, однак наголосили на тому, що проблема гуманного ставлення до тварин стосується всіх. Вони також принесли із собою плакати "Ставай веганом заради тварин", "Ми йдемо, тому що вони не можуть себе захистити" та "Ні тестуванню на тваринах".

До маршу також долучилися українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський", через різницю в часі вони провели його на декілька годин раніше.

Після збору підписів під вимогами, учасники маршу планували відправитися до Верховної Ради.

У грудні минулого року Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про заборону експлуатації диких тварин у цирках із п'ятирічним перехідним періодом. Ініціатором внесення змін до законодавства виступило Мінекології. Міністерство також пообіцяло розробити правила вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

Нагадаємо, у 2017 році в Україні набув чинності закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Міська влада Києва, Дніпра, Львова, Миколаєва, Луцька підтримала заборону на виступи переїзних цирків із тваринами.