UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захист Карпюка та Клиха оскаржив винесений їм судовий вирок

Адвокати українських громадян подали апеляційну скаргу, в якій вказали на ряд допущених судом грубих процесуальних порушень.

Захист незаконно засуджених в РФ українських громадян Миколи Карпюка та Станіслава Клиха оскаржив судовий вирок, винесений ним Верховним судом Чечні.

"Мої колеги подали коротку скаргу на вирок нашим підзахисним, в якій ми просимо його скасувати", - цитує "Інтерфакс-Україна" слова адвоката Карпюка Іллі Новікова.

Як зазначив правозахисник, у поданій скарзі захист вказує на ряд процесуальних порушень, допущених в ході судового розгляду.

Його колега Докка Іцлаев, в свою чергу, вказав на те, що Верховний суд Чечні допустив як процесуальні порушення, так і порушення норм матеріального права. "Були порушені права наших підзахисних на незастосування до них тортур, на допит свідків захисту, а також на незалежний, неупереджений судовий розгляд", - уклав він.

За словами Іцлаєва, в ході розгляду було допущено тиск на присяжних та порушене право підсудних на презумпцію невинуватості. Повна скарга, за його словами, буде подана до суду після ознайомлення з протоколом судового засідання.

Читайте також: Україна оскаржить рішення суду ЄС щодо виплати компенсації сім'ї Януковича

Нагадаємо, 26 травня Верховний суд Чечні визнав Карпюка та Клиха винними в участі в бойових діях на території республіки у 1994-1996 роках і засудив їх до 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно.

Обидва не визнали свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗОелектричним струмом, голками під нігті та забороною спати цілодобово.

Раніше глава Міністерства юстиції України Павло Петренко заявляв, що українська сторона подасть запит на видачу незаконно утримуваних та засуджених в РФ українських громадян Миколу Карпюка та Станіслава Клиха після 26 травня, коли вирок, винесений їм російським судом, офіційно набуде чинності.

Детальніше про "чеченську" справу, яку сфабрикували українцям слідчі органи РФ, а також про застосовані до них тортури читайте у статті Анастасії Станко "Перші полонені гібридної війни" для "Дзеркала тижня. Україна".