Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Після оголошення воєнного стану та мобілізації їх дію вже декілька разів продовжували. Видання Факти ICTV розповіло, коли може закінчитися мобілізація.
В Україні воєнний стан припиняється після закінчення терміну, на який його було введено, якщо його не було продовжено.
Так, з початку повномасштабної агресії Росії, в Україні неодноразово продовжували воєнний стан та мобілізацію:
- з 24 лютого до 25 травня 2022 року;
- з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
- з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
- з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
- з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
- з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
- з 18 серпня до 15 листопада 2023 року.
Загальна мобілізація: що вона передбачає
Загальна мобілізація ‒ це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил України (ЗСУ). ЇЇ проводять одночасно на всій території країни.
Мобілізація стосується всіх органів державної влади, інших держорганів, органів місцевого самоврядування, ЗСУ, інших військових формувань, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, державних та приватних установ, підприємств, організацій.
Загальну мобілізацію проводять протягом 90 днів після її оголошення. У цей період всі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), підлягають мобілізації.
В країні після оголошення мобілізації проводять спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов’язаних до ЗСУ на військову службу.
Також за необхідності військовозобов'язані призиваються на військову службу командирами відповідних військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних сил України.
Раніше ми писали, кого можуть призвати до армії у жовтні.