В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну агресію Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Адвокат, кандидат юридичних наук та офіцер юстиції ЗСУ Євген Филипець розповів виданню «УП.Життя», як має виглядати процес мобілізації.
Він зазначив, що призов на військову службу військовозобов'язаних та резервістів під час мобілізації проводиться незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. Тобто мобілізувати військовозобов'язаного може будь-який ТЦК – без прив’язки до обліку та місцевості.
Филипець пояснив, що відповідно до законодавства, призов має складатися із шести послідовних етапів:
- перший – оповіщення військовозобов’язаного про необхідність з’явитися до ТЦК;
- другий – прибуття військовозобов'язаного до ТЦК. Якщо є необхідність і цього раніше не робили, відбувається уточнення персональних даних, внесення змін у військово-облікові документи й занесення цієї інформації в єдиний державний реєстр;
- третій – проходження медичного огляду, тобто ВЛК;
- четвертий – перевірка наявності підстав надання відстрочки;
- п’ятий – документальне оформлення призову, тобто видача відповідних розпорядчих актів;
- шостий – відправка до місць проходження військової служби.
Фокус уваги зараз – на нових законах, що розширяють базу для мобілізації та посилюють повноваження держави у цій сфері. Детальніше про це – у статті «Як зменшити нестачу людей на фронті?» пише командир роти ударних дронів «Орден Сантьяго» Ігор Луценко.