UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: як підтвердити діагноз під час проходження ВЛК

Це стосується військовозобов'язаних, які мають серйозні проблеми зі здоров'ям.

В Україні оголошено загальну мобілізацію та воєнний стан, під час яких чоловіки віком від 18 до 60 можуть бути призвані на військову службу, у разі якщо вони будуть визнані придатними військово-лікарською комісією.

Читайте також: Загальна мобілізація: як одинокий батько може довести, що не підлягає призову

Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, як військовозобов'язаному, який має серйозні проблеми зі здоров'ям, підтвердити свою непридатність до військової служби.

Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров'я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402.

Відповідно до зазначеного Положення є Розклад хвороб із статтями та пунктами захворювань, а також з поясненнями до статей захворювання та таблицями додаткових вимог до стану здоров'я. Серед них є й ті, що передбачають непридатність до військової служби.

Військовообов'язкового обов'язково направляють на медкомісію визначення ступеня придатності виходячи з укладання ВЛК. Для комісії можна надати всі наявні медичні документи, щоб збільшити можливість встановлення правильного діагнозу.

Головне, щоб у висновку медкомісії було записано діагноз так, як передбачає Розклад хвороб. Якщо ВЛК запише хворобу саме так, і це відповідатиме поясненням у Розкладі та припускатиме непридатність до служби, то у військовому квитку зроблять запис про непридатність до служби за винятком військового обліку.

При зверненні до військкомату писати заяву про діагноз та зняття з обліку не потрібно, це не передбачено законодавством. А от на комісії обов'язково потрібно про це заявити та надати документи з діагнозом та контролювати процес на відповідність записів у військкоматі з вашими висновками.

Якби в особи була встановлена інвалідність або інші підстави для отримання відстрочки, то в такому разі потрібно було б писати заяву.

Якщо є підтверджений діагноз і це важке захворювання, то після проведення огляду на комісії лікар внесе інформацію про повну непридатність та вкаже відповідну статтю розкладу хвороб у висновку, то ВЛК зобов'язана буде врахувати цей момент при ухваленні рішення.

У разі, якщо людина не згодна з висновками медичного огляду, викладеними у постанові ВЛК, єдиним виходом із цієї ситуації є оскарження такої постанови у досудовому чи судовому порядку.

Нагадаємо, чи можуть призвати до армії обмежено придатних чоловіків та де вони можуть служити.