В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але є деякі категорії осіб, які не підлягають мобілізації навіть під час воєнного стану. Зокрема, освітяни, як і здобувачі робочих місць у цій сфері, можуть отримати відстрочку від мобілізації, пише "Телеграф".
Чи можуть мобілізувати освітян
В Україні під час воєнного стану мобілізація співробітників освітньої сфери обмежена. Згідно зі статтею 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", призову на військову службу не підлягають:
- отримувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти;
- науково-педагогічні та наукові працівники закладів вищої та професійної передвищої освіти, наукових установ/організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.
Слід зазначити, що в Україні ухвалили закон №7272, у якому розширили категорії осіб, які не підлягають мобілізації. Згідно з документом, мобілізація не поширюється на учнів та викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на рівні зі студентами та викладачами професійної передвищої та вищої освіти.
Так, відстрочку від мобілізації в Україні можуть одержати:
- викладачі професійно-технічних училищ (ПТУ) за умови, що заклад освіти — це основне місце їх роботи й вони мають там не менше 0,75 ставки;
- студенти ПТУ, які навчаються на денній чи дуальній формі.
Нагадаємо, що у Держприкордонслужбі дали роз’яснення щодо того, чи можуть виїздити за кордон зняті з військового обліку чоловіки.