Міністр оборони Андрій Загроднюк розповів про причини звільнення кваліфікованих військових з української армії. За його словами, найчастіше причиною плинності кадрів у Збройних силах України стають соціальні фактори.
"В нас немає такого сплеску покидання армії, (відтоку) військовослужбовів із ЗСУ. Дійсно, плинність кадрів висока, вона колись 8%, колись 10% на рік і вище ніж 10%. Якщо ми порівнюємо з позаминулим роком і з початком минулого року, то вона не збільшилась", - наголосив він в етері "Сніданку з 1+1".
За його словами, у Міноборони знають про проблему з плинністю кадрів у ЗСУ та працюють над її вирішенням.
"Питання в тому, що причина, за якої йдуть військовослужбовці – це частіше за все фактор колективу, фактор командира, такі соціальні й моральні питання", - сказав Загороднюк.
Іншою причиною звільнення з лав української армії є соціальне забезпечення, свідчать дані проведених міністерством і волонтерами досліджень, пише "УНН".
Відповідаючи на питання, що має зробити держава, аби втримати військовослужбовців в армії, міністр вказав на забезпечення житлом та нормалізацію обстановки в колективі.
"Якщо запитати контрактника, або людину, яка послужила вже багато років, основне питання, яке вони називають - це житло. Тому що для цивільної людини це може бути не зовсім очевидно, але це перше, що частіше всього називають військовослужбовці. По друге, це фактор командира, це моральний стан у колективі", - додав міністр.
На його думку, вирішити ці питання за півроку не вдасться, вони потребують постійного вирішення. Загороднюк також повідомив, що в України проходять службу за контрактом 85% військовослужбовців.
Як пише у своєму матеріалі для DT.UA Юрій Бутусов, в Україні виросла низка професійних воєначальників, які стали золотим фондом нації і держави, є військові частини, з яких не тікають, а, навпаки, постійно приходять на контракт, і саме такі лідери мають стати основою реформи ЗСУ. Докладніше читайте у статті "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".