UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загороднюк сприйняв повернення кораблів ВМСУ як виконання Росією рішення Трибуналу ООН

Міністр оборони України не вірить в добру волю РФ.

Повернення Росією українських кораблів, захоплених в Керченській протоці, міністр оборони України Андрій Загороднюк розглядає як виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Однак, за версією Москви, рішення трибуналу нібито не має ніякого відношення до повернення Україні катерів "Нікополь" і "Бердянськ", а також рейдового буксира "Яни Капу".

"Я розглядаю ці події як не що інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу", - написав Загороднюк в Telegram-каналі.

Він додав, що повернення кораблів не є актом доброї волі російської сторони.

"Після отримання судів фахівці їх оглянуть і дадуть рекомендації, яким чином можна швидше повернути службу", - зазначив Загороднюк.

Раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив про те, що повернення кораблів нібито не пов'язано з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права. У Москві продовжують стверджувати, що в 2018 році зазначені кораблі нібито "порушили державний кордон РФ".

18 листопада повернула Україні захоплені у 2018 році кораблі ВМС. Перед виведенням кораблів із Керчі російські окупанти проводили на них ремонтні роботи, зокрема, ліквідували пробоїну на борту катера "Бердянськ". Аби легітимізувати приховування доказів агресії, слідчі ФСБ виключили українські кораблі зі списку речдоків у справі про нібито "прорив кордону".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення отримали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них справу за "порушення кордону". 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і повернути кораблі ВМСУ.

У червні Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців утримували у СІЗО "Лефортове" (Москва) до 7 вересня. Саме тоді відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ, у результаті якого 24 моряки і повернулися додому.