За даними двох національних опитувань, проведених Держстатом та Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, низький рівень заробітних плат змушує більш 80% трудових емігрантів шукати кращої долі за кордоном.
Про це повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова.
"Основна маса простих людей виїжджає через низьку зарплату. Про це сказали більше 80% тих, у кого ми запитували. Вони чесно зізналися, що основна причина - це зарплата. Справді, різниця у зарплаті в Україні і у сусідніх країнах перевищує тисячу євро, тому цілком зрозуміло, що люди виїжджають", - сказала Лібанова, додавши, що опитуванням було охоплено 45 тисяч українців.
При цьому, за її словами, 40% цих людей працюють на тих роботах, які не потребують кваліфікації: "А більше 30% наших трудових мігрантів мають вищу освіту. Що є дуже невтішним фактом. Особливо цим вирізняється міграція в Росію, куди їдуть дещо менш освічені люди і працюють на тих місцях, де освіта не потрібна. Найбільш кваліфіковані, з вищою освітою - це ті, хто їдуть в Німеччину".
Аналізуючи тенденції щодо повернення українців на Батьківщину, директор Інституту демографії та соціальних досліджень констатувала, що найчастіше повертаються додому з Росії.
"Людина не боїться, що потім в Росію може не потрапити. А ті, хто їде в Німеччину, Іспанію та навіть у Польщу або Чехію, бояться, що вдруге їм буде важко поїхати туди, тому намагаються залишитися".
Окрім того, вона відзначила інші невтішні наслідки трудової міграції українців на Захід. "Дуже часто не те, що вони не хочуть самі повертатися, - вони намагаються вивезти туди дітей і батьків. І в результаті ми втрачаємо не тільки самого мігранта, а і всю його родину", - зазначила Лібанова. !zn
Читайте також:
Українські "заробітчани" за рік переказали з Росії 2,3 млрд доларів
Українці живуть на 12-13 років менше, ніж європейці
Лібанова: Без притоку мігрантів в Україні буде проживати 36-39 мільйонів населення