Три роки у військові частини і прифронтові лікарні Сходу їдуть медики-добровольці Першого добровольчого мобільного госпіталю (ПДМГ) ім. М.Пирогова. За три роки понад 400 медиків-волонтерів з усієї України пройшли через цей госпіталь. Серед них були санітари і водії "швидких", медсестри, фельдшери, студенти-медики та інтерни, лікарі-початківці та 75-річний патріарх медичного співтовариства, терапевти, педіатри, хірурги, анестезіологи, гінекологи, кардіологи, офтальмологи, урологи, заввідділеннями та головні лікарі, колишні і діючі керівники управлінь та департаментів охорони здоров'я, професори і доктори медичних наук, заслужені лікарі, головні спеціалісти МОЗ та завкафедрами медичних університетів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Геннадій Друзенко, керівник і співзасновник ПДМГ ім. М.Пирогова. За його словами, кожен місяць в складі ПДМГ на Схід відправляються від 30 до 40 медиків-волонтерів, які працюють, фактично, по всій лінії фронту: від Станиці Луганської до Попасної і від Гранітного до Красногорівки. Кожен місяць вони обстежують і надають допомогу кільком тисячам пацієнтів.
Серед медиків-волонтерів допомагали бійцям і місцевим жителям професори Одеського медуніверситету Олександр Ткаченко та Київського медуніверситету Ярослав Сусак, професор Оксана Вітовська (головний офтальмолог України) та завідувач кафедри імунології та алергології НМАПО ім. П. Шупика, доктор медичних наук Віктор Літус, власник однойменної клініки.
"Тільки що два тижні на Сході у складі ПДМГ провів завідувач кафедрою психіатрії, наркології, психології та соціальної допомоги Одеського національного медичного університету Костянтин Аймедов, який з власної ініціативи прибув допомогти місцевим колегам розробити карту пацієнта", - зазначає автор.
На його думку, давно вже пора писати книгу або кіносценарій про "ангелів у білих халатах".
Детальніше про подвиги медичних працівників на війні читайте в матеріалі Геннадія Друзенка "Наша війна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".