UA / RU
Підтримати ZN.ua

За три місяці надійшло понад 5 тисяч скарг на домашнє насильство

Протягом березня в Києві зафіксовано +1864 звернення, з яких в службу "Телефон довіри" надійшло 318.

З початку року в столиці зафіксовано 5 385 звернень щодо домашнього насильства. З них 1 139 - надійшло в Службу "Телефон довіри". Про це поінформували в КМДА.

"Протягом березня в Києві зафіксовано 1864 звернення, з яких в службу "Телефон довіри" надійшло 318. Кімнатою кризового реагування скористалася 21 особа, з яких 10 - жінки, 10 - діти і один чоловік. До речі, це перший чоловік, який опинився в "кризовій кімнаті" з моменту їх відкриття. Всього ж, з початку року ними скористалися 59 осіб", - розповіла заступник голови КМДА Марина Хонда. Вона також додала, що за неповні три місяці в міському Притулку для постраждалих від домашнього насильства перебувало 22 людини. З них 12 - жінки і 10 - діти.

Крім того, заступник голови КМДА нагадала, що потерпілі від домашнього насильства можуть звернутися по телефону на муніципальну гарячу лінію "Телефон довіри 15-00" або особисто в Центр гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнко, 20). Працівники центру нададуть всю необхідну інформацію і допомогу.

Також постраждалим від домашнього насильства рекомендується звертатися в поліцію по телефону "102".

Читайте також: За сексуальне насильство над дітьми відкрили більше 400 справ - Кулеба

Як повідомлялося, в Україні стартувала інформаційна кампанія "Не дай шансів домашньому насильству!".В Україні діють 304 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а також 10 денних центрів для перебування потерпілих від насильства.

У Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що на обліку перебуває понад 80 тисяч абьюзерів. Однак залишається лише здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються безкарними, а жертв - без шансів на відшкодування збитку. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.