Військово-цивільні адміністрації в Луганській і Донецькій областях, створені указом президента, повинні надавати в тому числі соціальні послуги та здійснювати соціальний супровід сімей.
Про це заявив міністр соціальної політики Павло Розенко в інтерв'ю DT.UA.
"Установи на підконтрольній території, які розташовані в зоні безпосереднього зіткнення, де є ризик бойових дій, за останні півроку ми все-таки намагалися перевести в інші регіони. Насамперед в інші населені пункти Луганської та Донецької областей. Проблема є. Але не установ, а окремих сімей, у яких є діти. Це безпосередні повноваження місцевих органів влади", - зазначив Розенко.
За його словами, це знаходиться на особистому контролі Павла Жебрівського та Георгія Туки.
"Указом президента були створені військово-цивільні адміністрації в Луганській і Донецькій областях, які повинні надавати в тому числі соціальні послуги та здійснювати соціальний супровід сімей. Я постійно спілкуюся з Жебрівським і Тукою і знаю, що це перебуває на їхньому особистому контролі", - заявив міністр.
Як розповів Розенко, оскільки в 2014-му вся система соціальних працівників (12 тис чол) була фактично знищена - на них вирішили заощадити, то працювати з ТПО, з сім'ями в сірій зоні, які опинилися в складних життєвих обставинах, вирішувати питання черг по субсидіях та одиноких матерів сьогодні нікому.
"В рамках мізерного бюджету ми намагаємося виправити помилки по ліквідації соцпрацівників. Посилити соцслужби і забезпечити хоча б мінімальні умови їх праці для мене - справа честі", - заявив Розенко.
Нагадаємо, коштів, виділені на соцпрограми для переселенцыв, має вистачити на 10 місяців поточного року, запевняє профільний міністр Павло Розенко.
Детальніше про політику щодо переселенців читайте в інтерв'ю Алли Котляр та Юлії Самаєвої з Павлом Розенком "Ми уникнули соціальних бунтів" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".