При здобутті незалежності Україну населяло 52 мільйони, зараз ця цифра зменшилася на десять мільйонів (що можна порівняти з втратами у багаторічній важкій війні), але ці цифри вказує офіційна статистика; за найскромнішими підрахунками, тільки за кордон з 1991 року виїхало не менше восьми мільйонів українців. Самий великий відтік українців за кордон спостерігається в останні роки - у середньому зараз, згідно зі статистикою, щодня убувають за кордон і не повертаються 73 українця, передає ТСН.
Вісім мільйонів українців покинули країну у пошуках кращого життя - це число можна порівняти з усім населенням Австрії, або Ізраїлю. Половина з цього величезного числа осіла в Росії. По 1,2 млн – працює у Канаді та Польщі, 940 тисяч - у США, 500 тисяч - в Бразилії. В Італії проживає 231 тисяча українців, а у Німеччині - 230 тисяч.
Незважаючи на щорічне збільшення емігрантів у чи не геометричній прогресії, офіційної статистики, яка веде їх облік, не існує. Про масштаби може свідчити хіба що зняття з реєстрації за місцем проживання - коли людина продає нерухомість і убуває за кордон. У 2016 році таких було 6,5 тисяч українців, в минулому році їх кількість збільшилася майже в чотири рази - до 22 тисяч.
А ось згідно з неофіційними даними, за підрахунками експертів, тільки у минулому 2017 році Україну покинуло більше мільйона чоловік. Ще 100 тисяч щомісяця перетинає кордон на роботу. Найбільше українців працює в Польщі - 506,5 тисячі, Росію вибрали 342,4 тисячі українців - тому що російська міграційна служба пропонує жителям окупованих районів Донбасу отримати російський паспорт за спрощеною процедурою. Тільки перші два роки після анексії українських територій громадянство Росії придбали 300 тисяч українців, і це без урахування Криму.
Нагадаємо, згідно з інформацією Мінсоцполітики, більше трьох мільйонів українських громадян постійно працюють за кордоном. Ще дев'ять мільйонів щороку виїжджають на сезонні роботи в сусідні країни.
Зазначимо, раніше Нацбанк України підрахував, що минулого року українці на заробітках прислали в Україну 9,3 мільярди доларів, тобто на 2 мільярди більше, ніж вважалося раніше.
Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової та Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".