З середини вересня до середини листопада 2019 року на сході України загинули шестеро мирних жителів, ще 36 осіб з числа цивільного населення отримали поранення, повідомили в Моніторингової місії ООН. Всього за цей рік, загинуло 26 мирних жителів.
"Конфлікт продовжує щодня впливати на цивільне населення сходу України. Протягом звітного періоду (з 16 вересня до 15 листопада цього року) 6 цивільних осіб були вбиті, 36 поранені. Загальне число жертв серед цивільного населення в 2019 році склало 162 людини за станом на 15 листопада, зокрема, 26 убитих і 136 поранених ", - заявила глава Місії ООН в Україні Матильда Богнер під час презентації останньої в 2019 році доповідь про ситуацію з правами людини в Україні.
Вона зазначила, що цей показник найнижчий у порівнянні з аналогічними періодами за весь час війни в Донбасі. Однак, за словами Богнер, "загальне число загиблих від конфлікту цивільних осіб продовжує зростати".
"З середини квітня 2014 року, коли виник конфлікт, загальна кількість убитих серед цивільного населення по обидві сторони лінії зіткнення становить 3 тис. 344 людини, а кількість поранених перевищує 7 тис. осіб з обох сторін", - повідомила Богнер.
Голова Моніторингової місії ООН в Україні заявила, що обидві сторони повинні "зробити все можливе, щоб звести до нуля кількість жертв серед цивільного населення".
У цьому контексті, як наголошується в звіті, вкрай важливо дотримуватися режиму повного припинення вогню до кінця року, що закріплено в комюніке за підсумками "Нормандської зустрічі" у Парижі 9 листопада.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Більше про саміт – у спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".