В Україні за півтора місяця понад 15 тисяч виборців тимчасово змінили місце голосування на виборах президента. З них найбільша кількість обрала своїм місцем для голосування Донецьку, Київську, Харківську та Дніпропетровську області, а також Київ, повідомляє прес-служба "Громадянської мережі "ОПОРА".
В організації зазначили, що кількість виборців, які скористалися цією процедурою, наразі є незначною у порівнянні із кількістю внутрішніх переселенців, трудових мігрантів та інших мобільних громадян. За даними сайту Держреєстру виборців, станом на 10 лютого тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси 15 202 виборці.
Вказується, що найбільше змінювали місце голосування виборці, які постійно зареєстровані в Донецькій, Луганській, Київській областях, у Києві та Автономній Республіці Крим.
Згідно з ч. 1 ст. 35-1 закону "Про вибори Президента України" кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Якщо в день голосування виборець перебуватиме не за місцем реєстрації, то за допомогою процедури тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можна проголосувати за місцем фактичного перебування.
Місце голосування змінюється тимчасово на період одних виборів. Якщо буде оголошено другий тур, процедуру зміни місця доведеться повторити.
Раніше Центральна виборча комісія затвердила перелік територіальних виборчих округів, на яких не проводитимуть вибори президента. Такі округи розташовані на території анексованого Росіє Криму та в окремих районах Донецької та Луганської областей.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Вибори глави держави призначено на 31 березня. DT.UA зібрало повний перелік усіх кандидатів на пост президента та коротку інформацію про них.
Детальніше про майбутні вибори та електоральну поведінку українців читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Отрута від усього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".