Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) із 1 лютого до 31 липня зафіксувало 62 загиблих і поранених серед цивільного населення на сході України. Ця цифра на 51% більша порівняно з попередніми шістьма місяцями, свідчить доповідь про ситуацію з правами людини в Україні, підготовлена Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні.
Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер під час презентації доповіді в Києві заявила: «Ситуація з безпекою на сході України погіршилася у зв'язку зі збільшенням кількості жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій і шкоди цивільним об'єктам. З 1 лютого до 31 липня УВКПЛ зафіксувало 62 жертви серед цивільного населення: 15 були вбиті і 47 дістали поранення».
За її словами, ця тенденція триває, оскільки через активні бойові дії в серпні та на початку вересня було зафіксовано 16 жертв серед цивільного населення: дві людини були вбиті і 14 дістали поранення. Богнер наголосила, що це найвищі дані за місяць, починаючи з червня 2020 року.
Вона зазначила, що о обмеження свободи пересування у зв'язку з COVID-19 продовжують бути важким тягарем для цивільних осіб, яким необхідно перетнути лінію зіткнення.
"З 1 лютого до 31 липня кількість перетинів лінії зіткнення в обох напрямках скоротилася на 95% порівняно з тим самим періодом до пандемії у 2019 році", – додала голова ММПЛУ.
Богнер підкреслила, що під час візитів ММПЛУ до поселень обабіч лінії зіткнення жителі висловлювали своє розчарування у зв'язку з доступом до води та санітарних послуг, медичного обслуговування, нестачею державних послуг, громадського транспорту і прохідних доріг.
Вона також висловила свою думку щодо законопроекту про перехідний період : «Незважаючи на те, що в ньому є деякі положення, які ММПЛУ вітає, я стурбована тим, що він побудований навколо визначення "перехідне правосуддя", що не відповідає міжнародним стандартам і не забезпечує орієнтованого на жертв підходу».
За підрахунками Управління Верховного комісара ООН з прав людини, впродовж військової агресії в Донбасі з 14 квітня 2014 року по 30 червня 2021 року загинуло 25-26 відсотків цивільних осіб від загальної кількості загиблих у зв’язку зі збройним конфліктом (3390 з 13 200–13 400).