UA / RU
Підтримати ZN.ua

За яким принципом видають повістки: думка експерта

Юрист пояснив механізм їхньої видачі.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію, а тому військовозобов'язані отримують повістки та поповнюють лави ЗСУ.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть виїхати за кордон чоловіки, які везуть рідних на лікування

Адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів, за яким принципом відбувається видача повісток, пише "Українська правда".

За його словами, на блокпостах чи у громадських місцях видача повісток відбувається без плану. Але коли заповнену повістку принесли додому, на роботу або за місцем навчання, це означає, що саме в таких фахівцях є необхідність відповідно до мобілізаційних завдань.

«Наприклад, Генштаб сказав зібрати у певному районі певну кількість артилеристів, радистів. Тоді начальники військкоматів виписують повістки військовозобов'язаним залежно від інформації про них, що є у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП): кваліфікація, сімейний стан та інше», – розповів він.

Як наголосив юрист, якби люди виконували вимоги законодавства та своєчасно повідомляли військкомати про зміну своїх сімейних та персональних даних, то ситуації з масовою видачею повісток на блокпостах не було б.

«Якби люди оновлювали інформацію про стан здоров'я, навчання, сімейний стан, зміну місця проживання, військкомати знали б, де і кому видавати повістки насамперед, а кому взагалі не видавати. Адже військком не знає про людину нічого, окрім того, що записано у її картці. Наприклад, що йому умовно 20 років, немає інвалідності, дітей. А ситуація вже могла змінитись», – зазначив юрист.