UA / RU
Підтримати ZN.ua

За Фукусімою і Чорнобилем стежитимуть міні-супутники

Результати спостереження за Фукусімою і Чорнобилем дадуть змогу отримати дані про ступінь впливу радіації на райони, прилеглі до АЕС.

Влада Японії і України має намір реалізувати спільний проект за спостереженням з малих супутників за станом навколишнього середовища і реакторів на АЕС у Фукусімі та Чорнобилі, пише японська газета Nikkei.

За даними видання, як очікують, глави МЗС Японії і України Фуміо Кисида і Леонід Кожара схвалять проект 26 серпня під час зустрічі в Києві.

В МЗС Японії, в свою чергу, заявили, що Кисида 25 серпня відвідає Чорнобильську АЕС.

За даними Nikkei, в межах проекту в 2014 році ракети-носії російського виробництва виведуть на орбіту сім малих супутників. Запуски виконуватиме державне космічне агентство України.

Розмір мінісупутників становитиме 50 см, а вага - близько 60 кг.

Вони робитимуть знімки кожні дві години з висоти близько 600 км.

Крім того, супутники будуть отримувати сигнали з датчиків, встановлених на землі, і збирати дані про ті зони, де рівень радіації вище припустимої норми.

Результати спостереження за станціями дадуть змогу фахівцям отримати дані про ступінь впливу радіації на райони, прилеглі до АЕС. Тим самим, експерти зможуть ефективніше контролювати рівень радіації і стан двох АЕС, зазначає видання.

У березні 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус, який спровокував цунамі. Гігантська хвиля впала на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до наймасштабнішої катастрофи з моменту події на Чорнобильській АЕС у 1986 році. !zn

Читайте також:

"Фукусіма-1" - Чорнобиль у сповільненій зйомці

Японія просить інформацію про ліквідацію наслідків Чорнобиля

Україна і Японія підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля і Фукусіми