UA / RU
Підтримати ZN.ua

За два роки реформа поліції встигла обрости численними міфами

Що ж насправді ми знаємо про реформу поліції? Чи не є ми заручниками стереотипів, нав'язаних нам медіа?

Експерт групи з питань реформи органів правопорядку РПР, експерт Асоціації УМДПЛ Євген Крапівін в своїй статті для DT.UA пропонує увазі читачів сім найбільш поширених міфів про перетворення в системі НПУ.

Міф перший. У результаті переатестації старі професійні кадри були звільнені, і тепер нікому розслідувати злочини

"Насправді за результатами атестації звільнені тільки 7,7% поліцейських (5 257 з 68 135), половина з яких поновилися на посадах через суд. Це не означає, що в поліції працюють понад 90% колишніх міліціонерів, але, навіть враховуючи всіх, хто звільнився за власним бажанням і пішов на пенсію, все одно більшість поліцейських - це колишні міліціонери", - йдеться в матеріалі.

Міф другий. У поліції є план/довгострокове бачення реформ

"Ніякого чіткого плану розвитку у поліції немає, а точкові зміни не тільки не об'єднані загальними цілями, а часто мають протилежну спрямованість", - відзначає автор і пречисляет етапи потік реформ: 1. Від завершення Революції гідності і призначення Авакова міністром - до приходу "грузинської команди". 2. Від приходу "грузинської команди" - до обрання Князєва головою Нацполіціх. 3. Від призначення Князєва керівником Нацполіції - і по сьогоднішній день.

"Відсутність чіткого і зрозумілого всім плану реформ у системі МВС насамперед є наслідком нестачі реальної політичної волі міністра до системних змін: адже він вже більше трьох років після Революції гідності незмінно керує відомством і має на руках всі необхідні для цього інструменти", - йдеться в матеріалі.

Детальніше про всі міфи навколо реформи поліції читайте в матеріалі Євгена Крапівіна "Сім міфів про реформу поліції" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".