UA / RU
Підтримати ZN.ua

За DDoS-атаки на сайти державних органів влади будуть саджати до в'язниці мінімум на два роки

Депутати більшості ввели кримінальну відповідальність за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів державної влади.

Провладна більшість Верховної Ради доповнила Кримінальний кодекс новою статтею, якою за несанкціоноване втручання в роботу державних електронних інформаційних ресурсів або інформаційних, телекомунікаційних, критичних об'єктів національної інформаційної інфраструктури запроваджується кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох років.

За прийняття відповідного законопроекту №3879 авторства депутатів-регіоналів Вадима Колесніченка та Володимира Олійника нібито проголосували шляхом підняття рук 235 депутатав Партії регіонів і КПУ.

Цей закон, окрім іншого, передбачає внесення змін до КК, згідно з якими за несанкціоноване втручання в роботу державної інформаційної інфраструктури, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації тощо, передбачається позбавлення волі на термін від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією програмно-технічних засобів, за допомогою яких було здійснено втручання.

ТАКОЖ: Правоохоронці отримали IP-адреси хакерів, які атакували сайт Януковича

ТАКОЖ: Anonymous зламали сайт української митниці і виклали у мережу компромат на віце-спікера Калєтніка

Ті ж дії, здійснені повторно, або групою осіб, або якщо вони призвели до значної шкоди, караються позбавленням волі на термін від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією програмно-технічних засобів, за допомогою яких було здійснено втручання.

Несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка обробляється в державних електронних інформаційних ресурсах, караються позбавленням волі на термін від двох до чотирьох років з конфіскацією програмно-технічних засобів. Ті ж дії, вчинені повторно, або групою осіб, або якщо вони призвели до значної шкоди, караються позбавленням волі на термін від трьох до шести років.

Кримінальній відповідальності також підлягають такі дії: несанкціонована зміна або блокування інформації в державних інформресурсах, а також несанкціоноване перехоплення або копіювання інформації. !zn

Читайте також:

Парламентська більшість посилила умови проведення акцій протесту

Рада зобов'язала українців купувати SIM-картки за паспортами

Опозиція назвала голосування в Раді державним переворотом

Рада спростила процедуру зняття недоторканності з депутатів

Рада ввела автоматичну фото- і відеофіксацію порушень ПДР

Депутати доповнили Кримінальний кодекс статтею про наклеп

Рада з подачі комуністів ввела кримінальну відповідальність за заперечення злочинів фашизму

Рада прийняла закон, що дозволяє заочно судити Тимошенко