UA / RU
Підтримати ZN.ua

За безкоштовну медичну допомогу платять майже 70% українців

Третина пацієнтів віддячує лікарю на власний розсуд, решта платять фіксовану суму лікарю або медичному закладу.

За медичну допомогу в державних медичних установах платять 69% українців, із них 33% – майже завжди, 25% – іноді й іще 10% платили пару разів, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС.

Принципово не платять за безкоштовну медицину лише 11% опитаних, не платять, бо у них немає грошей, 16% пацієнтів.

З тих, хто платять за медичну допомогу, 33% респондентів віддячують лікарю на власний розсуд, 38% пацієнтів сплачують скільки скажуть, 29% сплачують внесок на рахунок благодійного фонду при поліклініці/лікарні.

Демократичні ініціативи

Готові офіційно відшкодовувати лікарні 15% вартості медичних послуг 15% українців, за умови, що решту оплатить держава.

Дослідження провели фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року серед 1614 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%. Опитування здійснювалося за фінансової підтримки програми "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

У квітні 2016 року на засіданні Національної ради реформ президент Петро Порошенко назвав ситуацію в охороні здоров'я національною катастрофою.

За оцінкою екс-міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі, обсяги хабарів у медицині складають 8-10 млрд доларів на рік.