UA / RU
Підтримати ZN.ua

За 100 днів війни окупанти зруйнували в Україні 24 тисячі км доріг та три сотні мостів

Ворог не припиняє нищити інфраструктуру України.

З початку повномасштабного вторгнення російські загарбники знищили 24 тисячі кілометрів доріг та три сотні мостів в Україні. Про це повідомляє «Укравтодор» у Facebook.

«За 100 днів війни зруйновано 24 тисячі км доріг та три сотні мостів. Ворог не припиняє нищити нашу інфраструктуру, але країна продовжує жити та відбудовуватися в умовах війни», - йдеться  у повідомленні.

Зазначається, що «Укравтодор» поставив на паузу всі масштабні проекти Великого будівництва, і наразі працює на критично важливих маршрутах та «дорогах життя».

«На деокупованих територіях, станом на сьогодні забезпечили проїзд 39 тимчасовими переправами на дорогах до Києва, Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Чернігова, Харкова, Сум, Миколаєва. Відкрили рух по «Варшавській трасі» з Києва до Ковеля. На цій трасі у двох областях через війну було знищено три мости. Всі три переправи вже функціонують», - повідомляє «Укравтодор».

Крім того, зазначається, що наразі відкрито рух для вантажівок по трасі М-06 Київ-Чоп. Поруч зі зруйнованим мостом у перші тижні деокупації, у Стоянці звели тимчасову переправу для легкового транспорту, але вантажівкам доводилось об'їжджати зайві кілометри. Наразі транспорт може рухатись відновленим лівим проїздом мосту.

Також вчора було відкрито рух готовою ділянкою траси Н-31 на Дніпропетровщині - це майже 30 км автошляху за маршрутом Полтава – Київ.

«Не зупиняється і розчищення і прибирання доріг від військової та цивільної техніки, сміття та бруду. 930 км доріг державного значення та комунальних вулиць київського передмістя – очищено. Там де необхідно проводимо аварійні ремонти аби поїздки були безпечними, наносять розмітку та встановлюємо знаки», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: «Краще, ніж маршрутка та електричка»: між Києвом та Житомиром запустять два регіональні поїзди

За три місяці війни Росія зруйнувала сотні інфраструктурних об’єктів в Україні, серед яких залізниці та мости. Збитки оцінюються у понад 100 мільярдів доларів. Що треба враховувати при відновленні України, читайте у статті Андрія Вишневського «Повоєнне відновлення України: величні часи вимагають величних дій».

Створюючи план Маршалла для України, важливо випадково не створити план Моргентау, що мав перетворити Німеччину на «картопляне поле», тобто зробити з неї аграрно-сировинну країну, якою і є сучасна Україна. От чому Дмитро Кисилевський наполягає, що «Україна потребує не відновлення, а трансформації».