Україна повернула з російського полону ще 95 своїх людей в рамках нового обміну військовополоненими. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Продовжуємо повертати наших людей додому. Ще 95 захисників звільнені з російського полону. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники», – йдеться у повідомленні.
Зеленський додав, що обмін став можливим за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що серед звільнених українців 49 – це воїни ЗСУ. Зокрема й ті, які 2022 року добровільно погодились летіти гвинтокрилом на «Азовсталь», аби допомогти заблокованим там українським підрозділам. Також додому повернулися:
- 21 нацгвардієць;
- 10 військових моряків;
- семеро бійців тероборони;
- п’ять прикордонників;
- двоє військових з Державної спеціальної служби транспорту;
- один оборонець із добровольчого формування територіальної громади.
«Усі звільнені цього разу – чоловіки: 88 рядових та сержантів, семеро офіцерів», – зазначили в КШППВ.
У Координаційному штабі також повідомили, що серед тих захисників, які сьогодні повернулися до України:
- 23 людини боронили Маріуполь, з них 13 – оборонці «Азовсталі»;
- 41 воював на донецькому напрямку;
- по дев’ятеро воювали на луганському та запорізькому;
- по троє боронили українців на херсонському та харківському напрямках.
«Один зі звільнених моряків на момент початку вторгнення перебував у Київській області та одразу приєднався до оборони свого селища від окупантів у складі Макарівської ТрО. Під час надання гуманітарної допомоги мешканцям місцевої громади потрапив у полон до російських військовослужбовців-бурятів», – додали в Координаційному штабі.
Нагадаємо, у червні відбувся 53-й обмін полоненими. Спочатку 15 червня додому повернули 90 українських військових – воїнів Нацгвардії, ВМС, армії, тероборонців, прикордонників. Серед них є ті, хто захищали Маріуполь, ЧАЕС та ті, хто були на херсонському, донецькому, харківському, запорізькому та луганському напрямках.
Згодом, 29 червня, стало відомо, що з російського полону повернули ще 10 цивільних людей, зокрема й заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Цих громадян визволили також в рамках 53-го обміну.