Відповідно до моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", який Національна спілка журналістів проводить спільно з партнерськими організаціями, у липні зафіксовано вісім проявів фізичної агресії стосовно до журналістів, а загалом за сім місяців 2018 року трапилось 53 інциденти.
"Фактично кожні чотири дні в Україні б'ють журналістів. Маємо 53 інциденти з початку року у Києві та регіонах при відсутності прецедентів належного покарання за атаки на журналістів. І що характерно, у окремих нападах ми звинувачуємо самих силовиків. Тому рівень тривоги у журналістських колах щодо фізичної безпеки є надзвичайним", - наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Одним із найрезонансніших випадків фізичної агресії до журналіста у липні було свідоме розпилення поліцейським сльозогінного газу у обличчя фотокореспондента Єфрема Лукацького у Києві.
"Один з поліцейських бачив, що я знімаю, і зарядив мені газом в очі по повній програмі. Я в прямому розумінні осліп хвилин на 10. Я стояв не в натовпі, кричав йому "Преса", але поліцейського це не зупинило", - розповів Лукацький.
Хоча постраждалий журналіст, керівник представництва міжнародного агентства Associated Press і відмовився писати заяву про злочин, зараз у поліції триває службове розслідування за фактом розпилення сльозогінного газу в обличчя Лукацького.
За даними Міжнародної правозахисної організаціі "Репортери без кордонів" (RSF), у 2017 році 65 журналістів у всьому світі загинули під час виконання своїх професійних обов'язків.