UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року в Україні 30 разів напали на журналістів — НСЖУ

Зокрема в травні НСЖУ зафіксувала сім нападів на журналістів.

Від початку року в Україні зафіксовано 30 нападів на журналістів, повідомила прес-служба Національної спілки журналістів. Згідно з даними моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів України", безпосередньо в травні сталося сім нападів.

"Із початку року зафіксовано 30 випадків застосування сили до журналістів. У травні одразу два напади на співробітників медіа трапилися в Одесі, а також по одному в Києві, Черкасах, Дніпрі, Херсоні та на Волині", - повідомили в НСЖУ.

Зазначено, що найжорстокішим та найбільш резонансним у травні стало побиття журналіста та блогера із Черкас Вадима Комарова. Він вже місяць без свідомості та перебуває у стані медичної коми. У журналіста пошкоджена третя частина головного мозку. За словами лікарів, "позитивної динаміки немає…". Колеги Комарова вважають, що журналіста побили через гострі критичні статті, які він готував.

Ще один "жорстокий та зухвалий" випадок стався 8 травня. Тоді на волинських журналістів із ТРК "Аверс", які знімали в розважальну центрі, напали працівники митниці, що святкували там День народження колеги. У представників ЗМІ забрали журналістські посвідчення та телефони, на які журналістки вели зйомку. Журналістці Марічці Петручик пошкодили палець. Оператору нападники порвали одяг. Водію зробили те саме, а також забрали водійське посвідчення і банківські картки. Камера та телефони після інциденту виявилися зламаними.

"Водночас експерти "Індексу фізичної безпеки журналістів" вирішили не включати до моніторингу два інциденти, що трапилися у травні у Києві", - додали в НСЖУ.

Зокрема, це стрілянина стрілянини в київському пабі, під час якої журналісту каналу "Настоящее время" прострелили ногу. Однак цей випадок с трапився на ґрунті особистої неприязні. Також до моніторингу не включили випадок, коли під час iForum охоронці Володимира Зеленського силою відтіснили від нього журналістів. Тоді постраждав кореспондент Liga.net.

"Проте сам журналіст у коментарі НСЖУ наголосив, що ситуація із "побиттям" перебільшена і наміру звертатися до правоохоронців щодо перешкоджання професійній діяльності постраждалий Юрій Смірнов не має", - пояснили в НСЖУ.

Загалом у травні зареєстрували сім випадків нападу на журналістів, а саме:

на Олену Соломонову, кореспондентку видання Odessa.online;

на Вадима Комарова, журналіста та блогер у м. Черкаси;

на Світлану Підпалу, журналістку та блогерку в м. Одеса;

на Наталію Поліщук, Марічку Петручик та В'ячеслава Морошка, телеканал "Аверс", Волинська обл.;

на Всеволода Прокоф'єва, журналіста "34 телеканалу", м. Дніпро;

на Володимира Тимофійчука, кореспондента телеканалу "1+1", м. Київ;

на Олега Батурина, журналіста видання "Новий день", м. Херсон.

Як повідомлялося, невідомі напали на знімальну групу однієї з телерадіокомпаній Луцька, нанесли журналістам тілесні ушкодження і забрали особисті речі та документи, повідомив відділ комунікації поліції Волинської області. Правоохоронці відкрили провадження за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Інформацію щодо нападу на журналістів правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів передбачених ч. 1 ст. 171 ( перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 1 ст. 186 (відкрите викрадення чужого майна - грабіж) та ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.