Протягом шести місяців 2021 року українські прикордонники не пропустили в країну майже 20 тисяч людей, повідомляє Державна прикордонна служба України.
Для порівняння: у січні-червні 2020 року відмовили лише 12 тисячам людей.
З яких країн не пропускали найчастіше:
- Росія;
- Молдова;
- Туреччина;
- Польща;
- Румунія;
- Білорусь;
- Німеччина.
Найчастіше не пускали в авіаційних пунктах пропуску, а також на кордоні з Росією, Молдовою та Білоруссю.
Найпоширенішою причиною відмови на в’їзд в Україну для іноземців стало те, що вони приїжджали з країн зі значним поширенням COVID-19 та не мали спеціальних документів для в’їзду під час пандемії.
Протягом року також зросла кількість потенційних незаконних мігрантів: з 2 270 осіб у січні-червні 2020-го до 4 058 осіб цьогоріч. Серед потенційних нелегалів найбільше було росіян – 1 236.
Ще одна причина заборони в’їзду в Україну наразі чинна для діячів культури РФ, які становлять загрозу національній безпеці (наприклад, через підтримку окупації Криму). Таких артистів Міністерство культури заносить у спеціальний "чорний список": наразі там перебувають 204 росіянина.
Серед найгучніших скандалів через заборону в’їзду в Україну – історія з Філіпом Кіркоровим, якого 23 червня Міністерство культури за поданням Служби безпеки України включило до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці, а вже 27 червня виключило.
Крім того, 2 липня Окружний адмінсуд міста Києва відкрив провадження за позовом російського музиканта Моргенштерна до СБУ. Співак подав до суду через те, що йому заборонили в’їзд до України: цього року він планував дати концерти в Києві, Харкові та Запоріжжі.