UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку року поліція зловила в Чорнобильській зоні 14 сталкерів: фоторепортаж

Туристи проникли в зону відчуження в обхід контрольно-пропускних пунктів.

За перші п'ять днів 2021 року поліцейські затримали в Чорнобильській зоні 14 туристів, які перебували там незаконно. Всі вони проникли до зони в обхід контрольно-пропускних пунктів, повідомили в Національній поліції 5 січня.

Зокрема, під час патрулювання в районі відселеного міста Прип'ять правоохоронці виявили відразу п'ять сталкерів-нелегалів: 23-річного та 36-річного мешканців Вінниччини, 29-річного киянина, 20-річного одесита і його однолітка з Житомирської області.

Дев'ять туристів-екстремалів зі столиці поліція затримала поблизу сіл Поліське і Мартиновичі, а також біля КПП «Чорнобиль-2». Найстаршому з них 32, наймолодшому - 20 років.

Щодо всіх сталкерів склали протоколи за порушення режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення (ст. 46-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Санкція статті передбачає штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поліція вже скерувала адмінматеріали до суду для винесення рішення щодо порушників.

Читайте також: Чорнобильський комплекс планують внести до списку спадщини ЮНЕСКО - Ткаченко

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильській атомній станції стався вибух, який став причиною однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світовій історії.

Першими у ліквідації наслідків аварії взяли участь співробітники станції. Безпосередньо під час вибуху загинула тільки одна людина, ще один помер вранці від отриманих травм. Однак згодом у 134 співробітників ЧАЕС та членів рятувальних команд, що знаходились на станції під час вибуху, розвинулась променева хвороба, протягом декількох місяців 28 з них померли.

З 1986 по 1992 роки тільки за офіційними даними у ліквідації наслідків аварії брали участь 600 тис. осіб, ще понад мільйон людей було задіяно в роботах в 30-кілометровій зоні.

Детальніше про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко із засновником Чорнобильського інституту досліджень та розвитку Віталієм Дем'янюком у ZN.UA.