UA / RU
Підтримати ZN.ua

З початку перемир'я в Донбасі загинули шестеро українських військових — Хомчак

За словами Руслана Хомчака, ЗСУ зараз перебуває в стані боєготовності.

З 21 липня, коли у Донбасі встановили чергове перемир'я, в зоні операції Об'єднаних сил загинули шестеро українських військовослужбовців, заявив начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак. У той же час він зазначив, що Збройні сили України дотримуються домовленостей про припинення вогню.

"З початку оголошеного перемир'я в зоні проведення ООС загинули 6 українських військовослужбовців, включаючи 4, які загинули вчора, і поранено 9 військовослужбовців", - заявив Хомчак під час брифінгу в Києві.

Він повідомив, що під Павлополем військові загинули від пострілу з гранатомета, до якого бойовики примотали міну 82-міліметрового міномета. Снаряд потрапив безпосередньо в окоп, де українські військові проводили інженерне облаштування своїх позицій.

"Відповідь військовослужбовці готові були здійснити, але за нашою розвідувальною інформацією, противник після обстрілу залишив свої позиції і досі там супротивника немає", - додав Хомчак.

Він додав, що "Збройні сили України протягом цього часу дотримуються цих домовленостей" щодо безстрокового перемир'я. У той же час, за словами Хомчака, резерви ЗСУ перебувають в стані боєготовності.

"Пан президент, Збройні сили готові в разі непрогнозованою ситуації до відповідного реагування", - заявив Хомчак.

Напередодні неподалік Павлополя окупанти вдарили по військовослужбовцях, які займались інженерним облаштуванням позицій Об'єднаних сил, з ручного протитанкового гранатомету. Унаслідок ворожого обстрілу загинули четверо українських морпіхів.

Секретар РНБО Олександр Данилюк наголосив на тому, що це грубе порушення "літнього перемир'я" не залишиться без уваги. Своє обурення діями окупантів висловив і спецспредставник Державного департаменту США Курт Волкер.

З опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове "літнє перемир'я", погоджене Тристоронньою контактною групою на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.