В Україні протягом 20 діб відкрито маже дві тисячі (1992) кримінальних проваджень за фактом незаконного обігу вогнепальної зброї та вибухівки. З цих правопорушень розкрито кожне п'яте (410 штук), повідомив перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін.
На початку вересня в країні стартували профілактичні заходи із вилученням з незаконного обігу зброї та вибухівки.
"З початку проведення практичного етапу відпрацювання із незаконного обігу вилучено 672 одиниці вогнепальної зброї, понад 145 тисяч боєприпасів та 17, 7 тонн вибухових речовин", - цитує Аброськіна прес-служба Нацполіції.
Також правоохоронці встановили особи, причетних до вчинення 176 цих злочинів.
За словами заступника голови Нацполіції, з метою недопущення витоку зброї із зони проведення антитерористичної операції на сході України, на блокпостах та стаціонарних постах поліцейськими перевірено майже 211 тисяч автівок, вилучено 441 одиницю бойових припасів, шість вибухових пристроїв, шість одиниць вогнепальної зброї та один кілограм вибухівки.
"За час проведення операції за місцем проживання перевірено 122,5 тисячі власників зброї та 997 об'єктів дозвільної системи. За фактами порушення правил збереження вогнепальної зброї майже п'ять тисяч громадян притягнуто до адміністративної відповідальності, 3,3 тисячі одиниць зброї вилучено", - додав він.
Восени минулого року президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію і висловився проти вільного володіння зброєю. Він аргументував це тим, що більшість українців виступають проти.
Як писало DT.UA, Україна - єдина в Європі держава, в якій досі не вирішено питання законного продажу й носіння вогнепальної зброї. При цьому швейцарський збройовий проект Small Arms Survey оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від двох до шести млн одиниць.
Детальніше про проблеми цивільного обігу й застосування зброї читайте у матеріалі Олександра Шульги "Українці і зброя: незнання, маніпуляції і страхи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".