Ще з листопада 2014 р. у Львові працює Медичний центр NOVO, єдиним засновником якого є БФ "Дитяча лікарня майбутнього" (ДЛМ), а на рахунках благодійного фонду, якому перераховували гроші благодійники і прості українці, залишилося 55 тисяч гривень.
Про це йдеться у статті Алли Котляр для DT.UA.
За словами голови правління БФ "Дитяча лікарня майбутнього" і Наглядової ради Установи БФ "Центр медичних інновацій" Олександра Максимчука, центр NOVO у Львові зареєстрований як установа благодійного фонду у статусі благодійної установи з кодом неприбутковості, має медичну ліцензію і надає послуги.
Згідно зі звітами, за минулий рік благодійний фонд витратив понад 42 мільйони гривень.
Максимчук заявляє, що ці кошти в основному спрямували на обладнання для NOVO і частково - на виплати страхових внесків по обладнанню в ПАГ і Інституті раку, а зараз на рахунку благодійного фонду залишилося усього 55 тисяч гривень.
"Донорів поінформовано. До речі, благодійні гроші витратили на проектування, закупівлю обладнання тощо, тобто за призначенням. Центр NOVO, всі адміністративні витрати, включаючи зарплати, фінансувалися за рахунок пасивних доходів, тобто банківських відсотків. Усі активні благодійники (які переказали гроші), такі як В.Новинський, Р.Ахметов, Дж.Темертей та ін., про наші дії знали", - заявив Максимчук.
"Вважаємо, що ми зробили велику роботу, зробили все, що мали зробити. Днями в АП була нарада про те, як усе-таки поновити цей державний проект. Ми беремо участь у ньому фактично як волонтери: надаємо документи, залучаємо експертів. У всьому іншому сподіваємося на майбутнє. Або наші благодійники прокинуться - вони ж брали на себе зобов'язання допомагати не К.Ющенко, а державному проекту. Але хтось хотів зробити з цього велику політику…", - заявив він.
Як ідеться у статті, створення Всеукраїнського центру охорони здоров'я матері і дитини було передбачено указом президента №1694/2005 від 6 грудня 2005 р.
Фонд К.Ющенко "Україна 3000" відразу ж підтримав починання й "підключився як партнер для спільної діяльності", заснувавши благодійний проект ДЛМ.
А 17 грудня 2006-го 15 вітчизняних телеканалів транслювали грандіозний марафон зі збирання благодійних коштів на будівництво сучасної дитячої лікарні, що спеціалізуватиметься на хворобах, яких не лікують в Україні. Телемарафон дав надзвичайний результат - було перераховано і задекларовано понад 262 млн грн благодійної допомоги (загальна вартість проекту оцінювалася в 600 млн грн).
ДЛМ, згідно з початковими заявами керівників фонду, мала запрацювати до кінця 2009-го. Однак уже в грудні 2008-го Катерина Ющенко у своєму інтерв'ю DT.UA "Питання не в прізвищі президента" відсунула строки, заявивши: "Коли ми одержимо чергові тисячі сторінок дозволів, ми плануємо розпочати будівництво лікарні наступного року і відкрити принаймні перше її відділення у 2010-му".
"Оскільки в травні 2010 р. будівництво ДЛМ рішенням ДУС було зупинено, а нова влада вирішила підтримати "Охматдит", ми зробили інший хід. Ще одна частина допомоги, за яку ми бралися, - придбання обладнання. Саме туди ми й вклалися. Відповідно до нашого завдання, затвердженого МОЗ, з 2011 р. ми почали купувати обладнання - для Інституту раку, ПАГ, підписали договір з АМНУ. Ми купили обладнання на 37 млн грн.", - заявив Максимчук.
Нагадаємо, За даними фінансового звіту Благодійного фонду "Дитяча лікарня майбутнього", протягом 2006-2010 років фондом зібрано 143 млн 446 тис. 484 грн. При цьому, практично нічого не побудувавши, фонд витратив 71 млн 825 тис. 318 грн благодійних коштів.
Детальніше про те, куди витратили благодійні кошти, які збирали майже 10 років тому, читайте у статті "Дитяча лікарня майбутнього. Красива гра?" Алли Котляр у свіжому випуску "Дзеркала тижня".