ГУР Міноборони, ЗСУ, Національна гвардія та Прикордонна служба розпочали спільну операцію з порятунку заблокованих на території заводу "Азовсталь" захисників Маріуполя. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у зверненні.
За її словами, 16 травня з комбінату до медичного закладу Новоазовська евакуювали 53 важкопоранених з метою надання медичної допомоги. Ще 211 людей доставили в Оленівку через гуманітарний коридор.
Обидва населених пункти розташовані на тимчасово окупованих територіях України, у так званій "ДНР".
"Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну. Щодо оборонців, які все ще залишаються на території "Азовсталі", спільними зусиллями вищеназваних відомств проводяться заходи з порятунку", — пояснила Маляр.
Вона наголосила, що саме завдяки захисникам Маріуполя Україна отримала критично важливий час для формування резервів, перегрупування сил та отримання допомоги від партнерів. Вони виконали в повному обсязі всі поставлені нашим командуванням завдання.
"На жаль, ми не маємо можливості деблокувати "Азовсталь" військовим шляхом. Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу — зберегти життя оборонців Маріуполя", — підсумувала заступниця міністра.
Нагадаємо, раніше командир "Азову" підполковник Денис Прокопенко розповів, що увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування для збереження життів. Захисники сподіваються на підтримку українського народу.
Про те, із чого народжувався «Азов» і як перетворився на еліту української армії? Чому українська влада, завжди побоюючись його, все-таки не чіпала й давала розвиватися? Хто може їх урятувати? Читайте в інтерв’ю Інні Ведерніковій інструктора «Азова» Георгія Купарашвілі «Тісні ворота. Чому світ має врятувати «Азов».