У четвер, 25 березня, Львів потрапить у "червону" зону карантину через критичну ситуацію з COVID-19. Рішення прийняла комісія з надзвичайних ситуацій, повідомив у своєму Telegram-каналі мер міста Андрій Садовий.
У Львові буде заборонена робота:
- непродовольчих ринків;
- закладів харчування, крім онлайн-замовлення і "на винос";
- торгово-розважальних центрів;
- розважальних закладів та нічних клубів;
- усі масові заходи.
Дозволено працювати:
- аптекам;
- зоомагазинам;
- квітковим і насіннєвим магазинам;
- магазинам з продажу засобів зв'язку;
- магазинам з продажу побутової хімії та засобів гігієни;
- майстерням для ремонту одягу, взуття та електроприладів;
- салонам краси, фітнес-центрам, спортивним залам та басейнам - тільки за попереднім індивідуальним записом.
Школи залишаються на дистанційному навчанні. Транспорт продовжить роботу у посиленому карантинному режимі.
Садовий закликав усіх роботодавців надати можливість працювати дистанційно співробітникам і уточнив, що рішення діють до виходу Львова із "червоної" зони.
У "червоній" зоні карантину вже знаходяться дев'ять регіонів: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська, Львівська і Чернівецька області.
24 березня завідувач кафедри анестезіології, дитячої анестезіології та інтенсивної терапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Володимир Корсунов повідомив, що заповненість харківських лікарень становить майже 100%, іноді навіть більше. Місто виявилося на порозі "червоної" зони. Також з 25 березня карантин посилять у Дніпрі.
Ситуація в Україні загострюється - за добу 23 березня від ускладнень коронавірусу вперше померло понад 340 осіб. Також за минулу добу 5 438 осіб госпіталізували.
В цілому рівень госпіталізації в Україні, згідно з дослідженнями аналітиків, один з найвищих в Європі. При цьому попри заклики експертів посилити карантин, у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють локдаун в Україні тільки тоді, коли "буде існувати загроза системі охорони здоров'я".