UA / RU
Підтримати ZN.ua

Юрій Голік: Центри інклюзивної освіти будуть відкриті у всіх населених пунктах Дніпропетровської області

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юрій Голік заявив, що до початку наступного навчального року центри інклюзивного навчання дітей з особливими потребами будуть відкриті в кожному населеному пункті області.

"Такі центри відкриються у всіх населених пунктах регіону з розрахунку один центр на 7 тисяч дітей - в сільській місцевості, і на 12 тисяч - в місті. Причому кількість дітей береться загальна, а не тільки тих, що потребують особливих умов. Тобто, наприклад, в місті з 40 тисячами дітей повинні запрацювати три інклюзивно-ресурсних центри", - заявив Голік.

Як відомо, два місяці тому перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр в смт Солоне на Дніпропетровщині відкрила перша леді Марина Порошенко. І сьогодні, за даними прес-служби ДніпроОДА, в області працюють 336 інклюзивних класи (в 2011 році їх було всього 5), де навчаються близько 500 дітей з особливими потребами.

"Світові напрацювання на тему інклюзивного навчання проаналізував Благодійний фонд Порошенка, щільно співпрацюючи з Міністерством освіти", - розповів Голік, і додав, що отримана інформація дозволить відкрити інклюзивні центри по всій області вже в поточному році.

При цьому Голік зазначив, що проблемою залишається пошук персоналу для інклюзивних центрів: "Не так складно побудувати центр з нуля, як підібрати для нього кваліфікованих фахівців. Але і в цьому напрямку ведеться робота - проводяться спеціальні тренінги для педагогів".

Нагадаємо, що 19 лютого 2018 року, між облдержадмінстрацією та керівниками кожної території області було підписано меморандум про створення мережі центрів. Згідно з документом, в цьому році на Дніпропетровщині планується відкрити понад 40 інклюзивних-ресурсних центрів. На їх обладнання буде виділятися субвенція з держбюджету, будівництво буде проводитися за рахунок коштів місцевих громад.

"Участь обласної влади полягає у контролі і повній підтримці, тим більше, що на даний момент при реконструкції опорних шкіл в районах передбачається і створення ресурсних центрів, - сказав радник дніпропетровського губернатора. - Ми хочемо, щоб кожна мама з дитиною, які мають особливі потреби, розуміла, що є спеціальний центр, де передбачені і медіатека, і ресурсна кімната, і де працює корекційний педагог".