Лідери держав-членів та інституцій Європейського Союзу прибудуть у Київ 12-13 липня для участі в саміті "Україна-ЄС". Європейську сторону на саміті представлятимуть президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє прес-служба представництва Євросоюзу в Україні.
Крім того, участь у саміті візьмуть віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс і єврокомісари Йоханнес Хан і Сесілія Мальмстрем. Українську сторону представлятиме президент Петро Порошенко.
"Під час саміту лідерів держав та інституцій ЄС відзначать завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію і недавнє набуття чинності безвізового режиму для громадян України. Все це є як конкретними результатами, так і важливими кроками у процесі поглиблення партнерства між ЄС і Україною", - наголосили у представництві ЄС.
Також на саміті підніматиметься питання українських реформ і підтримки країни з боку ЄС.
"Серед інших тем розмов лідерів будуть питання, пов'язані з конфліктом і кризою на Сході України, а також регіональні питання і питання зовнішньої політики. Серед останніх: відносини з Росією, енергетична безпека та підготовка саміту "Східного партнерства", який заплановано провести в Брюсселі в листопаді 2017 року", - повідомили у диппредставництві.
Пленарне засідання саміту розпочнеться 13 липня об 11:00, після його завершення планується проведення спільної прес-конференції учасників.
За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна", спільна заява за підсумками саміту опинилася під загрозою через блокування Нідерландами фіксації й ній положення про визнання Євросоюзом європейських прагнень України. Тим не менш, Україна наполягає саме на такому формулюванні і в разі відмови від включення його в текст, може навіть відмовитися від спільного заяви.
Нагадаємо, 18-й саміт "Україна-ЄС" відбувся в Брюсселі в листопаді 2016 року. Під час саміту президент Петро Порошенко повідомив, що має намір ініціювати скасування мораторію на експорт необробленої деревини.
У МЗС України зазначили, що ключовими завданнями 19-го саміту повинні стати забезпечення дієвої підтримки України з боку ЄС у протидії агресії Росії, збереження санкційного режиму проти Росії до повної імплементації Мінських домовленостей, а також узгодження подальших спільних дій для відновлення миру на Сході України.
Серед інших завдань саміту у зовнішньополітичному відомстві також назвали фіксацію завершення процесу ратифікації угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.