UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євроомбудсмен вважає неправильним використовувати слово "амністія" до затриманих протестувальників

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс протягом місяця обіцяє скласти звіт за результатами візиту до України і аналізом ситуації з дотриманням прав людини в ході протестних акцій і представити його різних органів та інституцій Євросоюзу.

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс вважає, що в Україні неправильно використовувати слово "амністія" по відношенню до учасників акцій масових протестів.

"Це слово часто використовується в Україні і це проблема. Амністія застосовується до людей, участь яких у тих чи інших злочинах доведена. В Україні було затримано дуже багато людей, які навіть були просто випадковими перехожими". - сказав він на прес-конференції в Києві в понеділок.

Європейський омбудсмен зазначив, що часто суди приймали рішення про міру запобіжного заходу, в тому числі арештів демонстрантів, без належної аргументації.

Муйжнієкс також відзначив необхідність усунення прогалин у законодавстві в сфері свободи мирних зібрань.

Крім того, він висловив упевненість, що правоохоронці, які допускали надмірне застосування сили та інші правопорушення щодо протестуючих, повинні бути притягнуті до відповідальності.

"Я передав представникам органів української влади чіткий сигнал, що необхідно негайно притягнути до відповідальності правоохоронців, які застосовували надмірну силу і зловживали своїм становищем", - сказав евроомбудсмен.

Муйжнієкс зазначив, що співчуває тим міліціонерам, які отримали травми під час акцій протесту в Україні, але вказав на те, що до дій міліції пред'являються особливі вимоги.

"У будь-якій країні громадяни, які нападають на людей, у тому числі співробітників поліції, повинні відповідати по всій строгості закону. Але поліція представляє державу, і стандарти її поведінки повинні бути дуже високими", - підкреслив він.

Комісар переконаний, що для затримання демонстрантів співробітникам міліцейських підрозділів немає необхідності "бити їх по голові і розкроювати їм черепи". Він також назвав неприпустимим використання водометів при мінусовій температурі, утримання затриманих в неналежних умовах, кидання правоохоронцями коктейлів Молотова та бруківки назад до протестувальників, цілеспрямовані атаки співробітників міліцейських підрозділів на медиків та журналістів.

Крім цього, Муйжнієкс назвав неприпустимим співробітництво міліціонерів з "титушками", козаками та іншими об'єднаннями цивільного населення для охорони громадського порядку, що не передбачено законодавством.

"Це небезпечна практика делегувати функції поліції людям, які не мають ніякої форми, це руйнує будь-яку довіру до правоохоронних органів і є контрпродуктивним у сформованій ситуації", - підкреслив він.

Комісар Ради Європи з прав людини протягом місяця обіцяє скласти звіт за результатами візиту до України і аналізом ситуації з дотриманням прав людини в ході протестних акцій і представити його різних органів та інституцій Євросоюзу.

"Ми повернемося в Страсбург і напишемо звіт. Зазвичай це займає 2-3 місяці, але зараз у нас немає стільки часу. Я планую завершити його протягом місяця". - сказав він.

Евроомбудсмен пообіцяв поділитися своїми висновками з колегами з Ради Європи, ПАРЄ, Комітетові міністрів Ради Європи та генсеком організації.

При цьому Муйжнієкс підкреслив, що не знає, як скористаються його аналізом інші інституції ЄС і що він не уповноважений закликати до запровадження тих чи інших заходів проти порушників прав людини.

Разом з тим, Евроомбудсмен повідомив, що має намір продовжувати діалог з українською владою і припустив, що у нього ще буде привід приїхати в Україну. !zn

Читайте також:

ЄС пообіцяв фінансову допомогу новому уряду України для реформ

Європарламент закликав керівництво ЄС гототвить санкції проти українських чиновників

Фюле: На карту поставлено майбутнє України

ЄС готовий виступити третьою стороною у переговорах між опозицією і владою