Незважаючи на формальне виконання Києвом всіх вимог Єврокомісії, необхідних для отримання "безвізу", в Європарламенті дотримуються думки, що Брюсселю необхідний спеціальний механізм, який дасть йому "важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи" в Україні.
Євродепутат від Польщі, доповідач по Україні в комітеті з закордонних справ Європралменту Саріуш-Вольський у коментарі DW назвав позитивне голосування в комітеті ще одним кроком до імплементації безвізового режиму з Україною", який має бути надано їй якомога швидше і без будь-яких подальших затримок ". На його думку, Євросоюз має визнати прогрес, якого досягла країна на своєму європейському шляху з часів виступів на Євромайдані два роки тому.
"Починаючи з 2014 року, Україна доклала безпрецедентних зусиль у проведенні реформ з метою створити справжню демократичну систему і належну економіку", - переконаний Саріуш-Вольський.
Однак Саріуш-Вольський підкреслив: "Механізм зупинення дії безвізового режиму, який зараз перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів і критеріїв. Він також зазначив: безвізовий режим має бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим будуть представлені і механізм зупинення "безвізу", як тільки це положення розроблять.
Після схвалення доповіді про візову лібералізації у профільному комітеті Європарламенту тепер повинні пройти тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейським Радою. Коли між ними буде сформована домовленість, тоді резолюція щодо візової лібералізації з Україною буде винесена на голосування депутатів ЄП.
Як повідомив в інтерв'ю DW заступник голови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Тібор Шаний, безвізовий режим між Україною і ЄС може запрацювати вже до кінця 2016 року.
Напередодні профільний комітет Європарламенту схвалив безвізовий режим для України. Після успішного голосування по доповіді та мандатом, Європарламент повинен буде затвердити склад переговорної команди, яка буде вести переговори з Єврокомісією та Європейським Радою. Групу переговірників ЕП очолить британський депутат Клод Мораєс. До її складу також увійде доповідач по Україні Габріель.
26 серпня віце-прем'єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що остаточне рішення ЄС про надання Україні безвізового режиму очікується в жовтні.