UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євгенія Закревська: "Влада повинна відповісти: хто такий правоохоронець?"

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Євгенія Закревська, адвокат "Небесної сотні", в своєму інтерв'ю згадує про події Революції Гідності, позначає причини, що зумовили такий масовий протест, а також розставляє свої акценти в розслідуванні розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

"Найбільша проблема людей, які можуть впливати на розслідування, - це те, що їхній горизонт подій явно ближчий, ніж результати розслідування, які можуть дати їм "пряники" й зірочки. Дати красиву прес-конференцію і таке інше, - говорить Закревська. - Тому надмети, про яку ми говоримо, у них немає. За довгострокові проекти ніхто не береться. Нікому не цікаво робити шматочки. Немає наступності. І бажання вкладатися в те, результатів чого вони не зможуть собі зарахувати. У цьому проблема. Тому все рухається зовсім не з тією швидкістю, з якою хотілося б".

"Звісно, у владі є центри, яким узагалі потрібно зарубати це розслідування - продовжує адвокат. - Бо це впливає на їхній добробут, безкарність і можливість працювати далі. Колишній "Беркут" - це полк спеціального призначення зараз. Він залишився. І Аваков взагалі не хоче цього процесу, дотримуючись концепції "якщо можна домовитися, то навіщо все змінювати".

"Шанс радикально і швидко змінити відсоток співвідношення нових і старих людей у правоохоронній системі безповоротно згаяно, - вважає юрист. - Ми всі розуміємо, що не всі "беркутівці" - абсолютне зло. Були ті, хто відмовлявся від участі в розгоні і їхав геть. Ті, хто потім намагався добитися якоїсь правди. Навіть давали свідчення. Але їх зробили маргіналами. Саме їх і звільнили. Тих, хто залишився, не підвищували по службі. Вони почувалися в реальній небезпеці. Система не зважилася навіть на ротацію керівників, залишивши на посадах кінчених відморозків. Тобто тих, хто поводився по-людськи, не заохотили. А найбільш жорстокі й безжальні піднялися".

"Влада вже сьогодні повинна відповісти на запитання: хто такий правоохоронець? У чому його пряма функція в системі? Як він повинен діяти у повсякденній і критичній ситуаціях? Як розуміти і виконувати свої прямі обов'язки? Тому що питання для правоохоронця, прокурора або судді не в тому, на чию сторону стати, а в тому, як максимально чесно і професійно виконати свої прямі обов'язки. У будь-якій ситуації і за будь-якої влади, -завершила адвокат "Небесної Сотні".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут.

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут.