Через порушення прав засудженого за торгівлю наркотиками Василя Якуби Україна повинна йому виплатити 4 тисячі євро, повідомила прес-служба Європейського суду з прав людини. Так, ЄСПЛ постановив, що Якубі необхідно виплатити 2,5 тисячі євро за моральний збиток і 1,5 тисячі євро за судові витрати.
Засудженого затримали у Кропивницького під час таємної операції. За версією слідства, Якуба три рази продавав агенту під прикриттям шприци з опієм. Такі угоди знімали за допомогою прихованої камери. У 2007 році суд засудив Якубу до восьми років в'язниці.
При винесенні вироку судді спиралися на відеозаписи, мічену купюру, яку знайшли в українця, а також на свідчення правоохоронця і свідки, які бачили агента з грошима і наповненими опіумом шприцами. Сам агент в цілях безпеки в суді не виступав, а подав письмові свідчення.
У 2008 році Апеляційний суд відхилив скаргу на вирок Якубі. Під час суду українець звинуватив міліцію у жорстокому поводженні.
"Суди відхилили його скарги, встановивши, що міліція була змушена застосувати до нього силу, оскільки, за його власним зізнанням, він намагався позбавитися від наркотиків після арешту", – зазначили в ЄСПЛ.
Також Якуба поскаржився на те, що не зміг допитати таємного агента і вивчити відеозапис, який зняли під час операції. За його словами, також не надали копії документів з матеріалів справи, які Якубі були потрібні для скарги в ЄСПЛ.
Як повідомили в "Українській правді", в українському Реєстрі судових рішень відзначено, що чоловіка з ім'ям Якуб Василь Іванович, 1971 року народження, як мінімум двічі засудили за пов'язані з наркотиками злочини.
У 2015 році Якуба вийшов з в'язниці після відсидки у справі, про яке йдеться в повідомленні ЄСПЛ. Чоловіка знову зловили в кінці того ж року і в грудні 2016 засудили до умовного ув'язнення з випробувальним терміном у два роки.
У грудні минулого року суд отримав третій обвинувальний акт проти Якуби, який також стосувався наркотиків. На сьогоднішній день розгляд справи триває. У рішеннях суду зазначено, що Якуба є людиною з інвалідністю 2 групи без місця роботи.
Як повідомлялося, судді Великої палати ЄСПЛ вирішили, що Росії необхідно виплатити компенсацію в розмірі 10 мільйонів євро півтора тисячам громадянам Грузії, яких вислали з країни в 2006 році. За рішення проголосували 16 суддів, один висловився проти.