UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС знову закликав Росію повернутися до Спільного центру з контролю і координації

Заяву було оприлюднено на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

У Євросоюзі знову закликають Росію повернутися до складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) у Донбасі. Про це сказано в заяві ЄС про триваючу агресію Росії проти України і незаконну окупацію Криму, повідомляє "Укрінформ".

"Ми повторюємо наш заклик до Росії повернутися в СЦКК. Ми стурбовані присутністю членів збройних формувань, які носять пов'язки з написом "СЦКК", на ділянках розведення. Ми також закликаємо Росію використовувати своє великий вплив, який вона має на підтримувані нею збройні формування, для повного виконання зобов'язань, узгоджених на "нормандському" саміті", - сказано в заяві.

Крім того, в Європейському союзі закликали сторони конфлікту на сході України дотримуватися досягнутих у рамках контактної групи в Мінську домовленостей про розведення сил.

У вересні 2019 року українська сторона Тристоронньої контактної групи підтримала повернення Росії до Спільного центру з координації та контролю режиму припинення вогню в Донбасі.

Нагадаємо, в грудні 2017 року у МЗС РФ заявили про те, що російські військові в СЦКК 19 грудня залишать територію України. Пізніше українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу.

21 грудня президент РФ Володимир Путін провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він пояснив виведення російських офіцерів із СЦКК тим, що українська влада нібито "тривалий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано ускладнювала умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків".

США, Франція і Німеччина засудили дії Кремля і закликали РФ повернути своїх представників у СЦКК. А в Євросоюзі заявили про негативні наслідки виходу російських військових із СЦКК.

У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти із себе відповідальність за розв'язування війни в Донбасі.