UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС згортає програму реконструкції КПП на кордоні з Україною - Reuters

Не зважаючи на справне фінансування, Україна не змогла виконати умови договору.

Європейський Союз прийняв рішення закрити проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною вартістю понад 30 млн євро через затримки в його реалізації та надмірні витрати. Про це йдеться в матеріалі Reuters.

Метою проекту, який стартував 2014 року, була модернізація шістьох українських КПП на східному кордоні. Планувалося, що модернізація контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури. Однак на кінець 2017 року жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн євро.

"Після нашої оцінки ми зробили висновок, що проекти не можуть бути завершені вчасно. Шість проектів зараз готуються до закриття, а невикористані гроші відшкодовуються", - заявив представник Євросоюзу в коментарі Reuters, зазначивши, що проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю місцевих чиновників та підрядників.

Інший чиновник зазначив, що реформи в Україні значно сповільнилися, однак ЄС буде продовжувати підтримувати країну, яка залишається крихкою через російську агресію.

Натомість Державна фіскальна служба зазначила в своїй заяві, що серед причин затримки були зміна персоналу всередині служби, а також тривалий час, необхідний для оформлення контрактів та отримання схвалення.

Видання зазначає, що найбільший контракт на реконструкцію двох контрольних пунктів отримала фірма "Енергомонтажвентиляція", яка спеціалізується на встановленні вентиляційних агрегатів і не мала жодного досвіду отримання державних тендерів на будівництво, згідно з онлайн-реєстром державних контрактів.

Фінансовий директор "Енергомонтажвентиляції" Сергій Романенко у жовтні минулого року звинуватив посадовців України та ЄС у перешкоджанні завершенню робіт на двох КПП на румунському кордоні.

"Контрольно-пропускні пункти "Дяківці" та "Красноільський" виконані на 80-85%, але на сьогоднішній день ми не отримали жодної копійки", - сказав він.

ДФС тоді повідомила, що не заплатила "Енергомонтажвентиляції", оскільки компанія не надала документи, що підтверджують завершення роботи.

Судові документи показують, що компанія зареєструвала та програла позов проти ДФС за несплату грошових коштів, які, на думку фірми, заборговані за роботу на контрольних пунктах. ДФС підтвердила, що підрядник програв суд, але не надала додаткових відомостей.

Зазначимо, що раніше повідомлялось, що на українсько-румунському кордоні у 2018 році будуть відкриті два нових пункти пропуску.