UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС може запровадити санкції проти Росії за утримання українських моряків

Глава МЗС Данії назвав неприйнятними дії Росії в Азовському морі.

Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен заявив про те, що Європейський Союз може розглянути можливість запровадження обмежувальних заходів відносно Росії за утримання українських військовополонених моряків, яких затримали російські прикордонники після атаки трьох українських суден в районі Керченської протоки в кінці листопада минулого року.

"Росія досі утримує 24 українських моряка. Якщо їх не випустять найближчим часом ЄС, доведеться розглянути можливість санкцій проти Росії", - написав глава датської дипломатії в Twitter, додавши, що поведінка Росії в Азовському морі неприйнятна.

Russia still detains 24 Ukrainian seamen. If not released soon #EU will have to look into sanctions against Russia. Unacceptable behaviour at the Sea of Azov. #dkpol

- Anders Samuelsen (@anderssamuelsen) January 21, 2019

Читайте також: Санкційна політика проти Росії майже досягла своєї межі — Горбулін

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам. Адвокати українців оскаржуватимуть продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Згодом українських моряків вивезли до Москви, наразі більшість з них тримають у СІЗО "Лефортове". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".