UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрусалимський патріарх підтвердив право кожного православного народу на автокефальну церкву

Україна наблизилася до того, щоб отримати незалежність у церковній сфері. До процесу долучаються усі політики і громадські діячі.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на чолі парламентської делегації під час офіційного візиту до Держави Ізраїль провів зустріч зі патріархом єрусалимським Теофілом ІІІ, повідомляє прес-служба українського парламенту.

Під час розмови Парубій розповів про ситуацію церковно-державних відносин в Україні. Він поінформував про звернення Верховної Ради, президента та єпископату Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви до патріарха константинопольського Варфоломія з проханням надати Українській помісній православній церкві томос про автокефалію.

"Для нас, українців, питання надання автокефалії помісній православній церкві в Україні - не лише питання релігії, це питання національної безпеки та єдності українського народу", - заявив Парубій.

Голова Верховної Ради повідомив патріарха Теофіла, що навіть кілька єпископів Московського патріархату в Україні публічно підтримали ідею автокефалії Української православної церкви.

Патріарх Теофіл ІІІ заявив, що кожен православний народ має право на свою незалежну національну помісну церкву.

Парубій закликав патріарха Теофіла ІІІ, у разі позитивного рішення з боку Константинопольської патріархії та надання томосу про автокефалію, підтримати ініціативу патріарха Варфоломія.

Під час обміну подарунками Парубій підніс патріарху Теофілу ІІІ традиційну великодню писанку. У відповідь патріарх побажав українському народові наснаги у боротьбі: "Дуже символічно - яйце - це символ оновлення. Потрібно його розбити, щоб з'явилося нове життя", - зазначив патріарх Теофіл.

19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні регіонали з фракції "Опоблок" та групи "Відродження".

22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини з сестринськими православними церквами з цього питання".

Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".