UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмак обговорив із російським куратором ОРДЛО звільнення українських заручників

В Офісі Зеленського говорять про досягнення домовленостей щодо підготовки до обміну.

Учасники Тристоронньої контактної групи досягли домовленостей щодо підготовки до чергового обміну українських заручників, яких тримають бойовики угруповань "ДНР" і "ЛНР", на злочинців в українських в'язницях. У консультаціях у Мінську взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак і заступник глави Адміністрації президента РФ Дмитро Козак, повідомила прес-служба ОП ввечері у вівторок, 11 березня.

Після звільнення Владислава Суркова в лютому цього року Козак "отримав у спадок" повноваження курирувати "український напрямок", включаючи координацію підконтрольних Кремлю угруповань "ДНР" і "ЛНР".

Це вже не перший контакт Єрмака і Козака: вони координували процес обміну в грудні минулого року, а 1 березня – зустрічалися в Мінську.

За підсумками зустрічі сторони зобов'язалися подати ТКГ перелік осіб, що підлягають звільненню, а також погодилися з необхідністю провести обмін як можна швидше.

Також сторони домовилися представити остаточно узгоджені списки на обмін, включаючи результати верифікації, проведеної Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Учасники переговорів зобов'язалися надати МКЧХ безперешкодний доступ до утримуваних осіб як в українських пенітенціарних установах, так і в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

29 грудня на КПВВ "Майорське" відбувся обмін утримуваними особами між Україною і підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР".

З окупованої території повернулися 76 людей: четверо зі"списку на обмін" вирішили залишитися з родинами в ОРДЛО. Серед звільнених українців: 12 бійців ЗСУ і 64 цивільних заручники.

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

Докладніше про стратегію Козака щодо України і про те, чого чекати нашій країні від відставки Суркова, читайте в матеріалах Валерія Кравченка "Кремлівська пастка" і Сергія Немирича "Однією ногою за дверима".